Jakiś czas temu pokazałam Wam listę 107 książek, które chciałabym przeczytać. Dzisiaj przedstawiam 5 książek, do których chciałabym powrócić i zapewne to w końcu zrobię.

Przeminęło z wiatrem

Od tej książki zaczęła się moje przygoda z czytaniem. Pamiętam, że z wypiekami na twarzy przeczytałam historię Scarlett i pokochałam ją. Już jakiś czas temu kupiłam sobie śliczne wydanie Przeminęło z wiatrem i chciałabym w końcu powrócić do tej książki. Jestem ciekawa jakie tym razem zrobi na mnie wrażenie.

Chłopi

Och zapewne pomyślicie, że coś ze mną nie w porządku. Zazwyczaj każdy niechętnie wspomina czasy, kiedy musiał przeczytać Chłopów. A ja pamiętam, że bardzo mi  się podobała, co więcej przeczytałam nie tylko obowiązkowe części, ale całość. Stąd mam w planach ponowną lekturę.

Dzieci z Bullerbyn

Bo to dzieciństwo, wspomnienia, błogie czasy. Pierwsza z bardziej obszernych książek. Pamiętam, że miałam takie kieszonkowe wydanie i bardzo żałuję, bo nie wiem co się z nim stało. Nasza Księgarnia pięknie wydała ten tytuł i chyba muszę napisać list do Św. Mikołaja. W fajnej cenie znajdziecie ją na nieprzeczytane.pl

http://www.nieprzeczytane.pl/Dzieci-z-bullerbyn,product933607.html

Złoto gór czarnych

Seria składająca się z trzech części nazywana trylogią indiańską. Przygodowa książka, w których swego czasu się zaczytywałam. Jest to historia młodego wojownika z plemienia Dakotów, który szuka zemsty za śmierć swego ojca, zabitego w walce z wrogim plemieniem Czipewejów. Świetnie będzie znowu poczuć ten klimat.

Duma i uprzedzenie

Do tej pory czytałam dwa razy. To dosyć specyficzna lektura i nie każdemu przypadnie do gustu. Ja uwielbiam tę historię równie mocno jak film, o czym wspominałam w tym wpisie. Klimat tej książki, bohaterowie, niedomówienia wszystko to sprawia, że z chęcią sięgnę po nią jeszcze raz.

Macie książki, do których wracacie? 😉

49 KOMENTARZE

 1. Dzieci z Bullerbyn też chętnie bym przeczytała raz jeszcze. Generalnie nie wracam do książek, bo wciąż powstają nowe, ciekawe…albo żadna mnie tak nie uwiodła…

 2. „Przeminęło z wiatrem” i „Duma i uprzedzenie” to tytuły, które ciągle mam przed sobą i które baaaardzo chcę w końcu przeczytać – zwłaszcza ten pierwszy tytuł.
  Do „Dzieci z Bullerbyn” zaś z wielką przyjemnością powrócę. Innym takim tytułem z dzieciństwa jest np. „Spotkanie nad morzem” – pamiętam, że niegdyś ta książka wywarła na mnie przeogromne wrażenie.

 3. „Złoto gór czarnych” – kiedyś się zaczytywałam. Ale wyleciało mi z panmięci do tego stopnia, że gdyby nie Twój wpis nigdy bym sobie o tym nie przypomniała:)

 4. Duma i uprzedzenie i o dziwo Chłopi to się zgodzę 😉 Od siebie dodałabym jeszcze Lalkę, Ptaki ciernistych krzewów i Harrego Pottera 😉 W sumie książek, do których chętnie wracam jest zdecydowanie więcej, ale te na szybko przyszły mi do głowy.

 5. Z tymi Dziećmi z Bullerbyn to chyba też dałabym się namówić. Bardzo lubiłam tą książkę 🙂
  W liceum czytałam Chłopów…. tylko miałam pecha bo nie było książek w bibliotece to czytałam tomy nie po kolei…. Może to dobry pomysł przeczytać normalnie 🙂

 6. Na mojej liście znalazły się Dzieci z Bullerbyn, mam to nowe wydanie i jestem w nim totalnie, absolutnie zakochana 🙂
  A Lasse i Bosse to nowe miłości mojej córki 🙂
  Natomiast powróciłabym chętnie do HP, choruję na nowe wydanie, zresztą też NK i wkróce spełnię swoje marzenie motywując to potrzebą tworzenia biblioteczki dziecka 😉

 7. Muszę przyznać, że moja lista wyglądałaby prawie identycznie;) Wykreśliłabym tylko „Przeminęło z wiatrem”, które ostatnio czytałam (też mam to nowe wydanie, jest piękne) a dodałabym cały cykl o Ani z Zielonego Wzgórza;)
  „Złoto gór czarnych” – jak miło odkryć, że ktoś jeszcze to czytał i doceniał!

 8. Ja bardzo często wracam do przeczytanych książek. Anka z Zielonego Wzgórza przeczytana była już chyba z 10-razy. Teraz odświeżam Lema, Pratchetta, a ostatnio ABŚ Sandersona.
  Ostatnio zaś ręce przewinęła mi się „Wojna i pokój” i teraz tak jakoś za mną chodzi, żeby przeczytać znów, a może jeszcze dorzucić do tego „Annę Kareninę”…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here