Agnieszka Olejnik, Randka pod jemiołą (2018)

Randka pod jemiołą stanowi kontynuację historii zawartych w Ławeczce pod bzem oraz Całej we fiołkach, z tą różnicą, że główną bohaterką jest Joanna, a nie jak dotychczas Iga i Agata.

Oczywiście obie kobiety przeplatają w opowieści, jednak główną rolę odgrywa Basia i Kamil, a bardziej rozpad ich małżeństwa. Początkowo dla kobiety jest on niczym koniec świata, wpada w rozpacz i nie radzi sobie z odejściem męża, jednak z czasem okazuje, że że niewierny mąż tak naprawdę wyświadczył jej przysługę. Brzmi dosyć banalnie, jednak Agnieszka Olejnik potrafi snuć swoje opowieści w taki sposób, że trudno jest się od nich oderwać. Lubię sposób w jaki pisze o ludziach i emocjach, o życiu, problemach i zwyczajnym świecie, który doskonale jest znany każdej z nas. A Ta seria to także dawka dobrego humoru.

Randka pod jemiołą to życiowa historia o kobiecie, jakich wiele wśród nas. O poszukiwaniu szczęścia, potrzebie kochania i bycia kochanym, o samotności, pasji, ryzykownych decyzjach i stawianiu sobie nowych wyzwań. O tym, że czasem warto postawić wszystko na jedną kartę. mimo wizji przegranej. To również historia o tym, że kobieta nie zawsze potrzebuje z kimś być, by poczuć się szczęśliwa oraz o tym, że ważne jest lubić siebie i czuć się dobrze przede wszystkim z samą sobą. Postać Basi pokazuje, jak wiele kobieta jest w stanie poświęcić w imię miłości, a czasem tego, co jej wydaje się być miłością.

Randka pod jemiołą to nie jest stricte świąteczna lektura, dlatego śmiało możecie po nią sięgnąć w różnym czasie, zwłaszcza, jeśli wcześniejsze części serii Wam się podobały.

Poprzedni artykułTu i teraz w grudniu
Następny artykułPo okładkach #35

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE