Andrea Pomerantz Lustig – Jak wyglądać olśniewająco (2015)

Zapewne każda z kobiet co dzień zastanawia się w czym tkwi urok wielkich gwiazd, aktorek, celebrytek że zazwyczaj wyglądają pięknie. Jak wyglądać olśniewająco to zbiór podstawowych zasad, o których kobiety powinny pamiętać, by zachwycać każdego dnia. 

Jak wyglądać olśniewająco

Dla mnie kobieta czuje się piękna i dowartościowana kiedy potrafi wyjść z domu bez makijażu. Zapytacie zapewne czy sama wychodzę. Owszem. Nie mam problemów z cerą stąd nie muszę ukrywać defektów. Jednak znaczna część kobiet wychodząc z domu robi sobie makijaż. Jest to normalne. Lubimy dbać o siebie, malować się i ukrywać niedoskonałości. Musimy, jednak pamiętać, aby robiąc makijaż i zmywając go wieczorem nasz facet miał pewność, że jesteśmy tą samą kobietą. W tym jak sobie radzić z niedoskonałościami, jak o siebie dbać oraz jakie sztuczki wykorzystywać dowiemy się z książki Jak wyglądać olśniewająco autorstwa Andrei Pomerantz Lustig. To książka dla kobiet, które nie interesują się tematami związanymi z urodą. Dla kobiet, które nie rozróżniają podkładu od bazy bądź nawet nie wiedzą, że takie coś istnieje. To książka idealna dla mnie! 😉

Jak wyglądać olśniewająco to urodowy elementarz. Autorka zawarła podstawy wiedzy z zakresu makijażu, dbania o skórę czy włosy. Abecadło dla początkujących. Kobiety, które od lat świetnie radzą sobie z makijażem i swoim wyglądem za wiele nowego się z niej nie dowiedzą, jednak mogą odkryć, gdzie popełniają błędy tym samym szkodząc sobie i swojemu wizerunkowi.

Każdy z rozdziałów zawiera w sobie dużo podstawowych informacji, rady i wskazówki od stylistów, zestawy przykładowych kosmetyków łącznie z cenami, ciekawostki i sztuczki, które możemy wykorzystać oraz zestawienie różnych budżetów i możliwości ich rozdysponowania. Książka zawiera sporo zdjęć czy to stylizacji, upięcia włosów czy odpowiedniego makijażu. Autorka bazuje na znanych gwiazdach i na ich przykładzie pokazuje jak na co dzień wyglądać olśniewająco i czuć się dobrze. Tak naprawdę przy niewielkim wysiłku możemy dobrze wyglądać a co najważniejsze całkiem niedużym kosztem. Co więcej każdy z rozdziałów zawiera podsumowanie w postaci tabelki, w której pokazują przez co wyglądamy jakbyśmy nie miały złamanego gorsza i to dzięki czemu możemy wyglądać jak milion dolarów.

Jak wspomniałam na początku książka idealnie sprawdzi się dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z makijażem. Weteranki wyłapią drobne smaczki. To swego rodzaju kompendium wiedzy, które pokazuje na jakie elementy powinnyśmy zwracać uwagę, by podkreślać nasze atuty a nie maskować niedoskonałości. Czyta się ją  bardzo szybko. Dla mnie było to odkrywanie świata urody. Jestem osobą, która używa tuszu i kredki do oczu, dlatego podkłady, bazy czy rozświetlacze nic mi nie mówią. Nie mówiąc już o tym jak je dobierać i używać. Przejrzysty układ książki, sporo przydatnych wskazówek, o których naprawdę mało kto ma pojęcie i co najważniejsze – porady, które nie są wyssane z palca, ale idealnie sprawdzają się w praktyce. Redaktorka działu urody Glamour zna się na tym o czym pisze i robi to ciekawie. Książka idealnie sprawdzi się jako prezent dla osób lubiących tematykę związaną z urodą. W dodatku jest ona pięknie wydana co dodatkowo cieszy oko. Twarda oprawa, piękne grafiki, sporo zdjęć oraz czytelny układ sprawiają, że czyta się ją lekko. W dodatku autorka wykazała się sporą dawką poczucia humoru, co dodatkowo wpływa na pozytywny odbiór.

Jeśli Twój wygląd nie jest Ci zupełnie obojętny. Czasami lubisz pobawić się przed lustrem i wypróbować nowe rzeczy. Pokreślić swoje atuty a przy tym nie wydać majątku to niewątpliwie Jak wyglądać olśniewająco jest pozycją dla Ciebie. Przyznam, że sporo się dowiedziałam i teraz zupełnie inaczej patrzę na kwestię makijażu, odpowiedniego doboru kosmetyków czy upięcia włosów.

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE