Strona główna Książki Kryminał Aneta Jadowska, Martwy sezon (2019)

Ostatnio opublikowane

Karolina Morawiecka, Zagadka drugiej śmierci czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)

Chociaż to już czwarty tom z Karoliną Morawiecką, jako panią detektyw, to tak naprawdę moje pierwsze spotkanie z książką Karoliny Morawieckiej, autorką.

Wojciech Dutka, Bractwo mandylionu (wydawnictwo uzupełnione 2020)

Bractwo mandylionu to uzupełnione wydanie książki Wojciecha Dutki. To opowieść na kilka wieczorów, ale wciąga jak najlepsza książka przygodowa.

Regina Brett, Trudna miłość. Mama i ja (2020)

Bardzo lubię książki Reginy Brett, za spokój, lekkość, szczerość i taką ujmującą prostotę. Wiele z tych książek wynoszę i wiele mnie uczą....

Katarzyna Janus, Błękitny dom nad jeziorem (2020)

Błękitny dom nad jeziorem to powieść jakie lubię najbardziej. Nieco sentymentalna, melancholijna i tak po prostu zwyczajna i ciepła.

20 książek na jesienne wieczory, czyli co czytać tej jesieni

Starałam się wybrać książki, które zrobiły na mnie wrażenie, ale też skupiałam się na różnych gatunkach, aby każdy znalazł coś dla siebie....

Aneta Jadowska, Martwy sezon (2019)

Martwy sezon to kontynuacja losów rodziny Garstka, którą poznaliśmy w Trupie na plaży. Jak łatwo się domyślić kolejny raz w nadmorskiej miejscowości wiele się dzieje.

Jak napisałam we wstępie Martwy sezon to druga część, wcześniej mogliśmy przeczytać Trupa na plaży. Jednak można ją czytać niezależnie, o co zadbała autorka subtelnie wplatając potrzebne informację w fabułę. Usilnie namawiam jednak do czytania od początku, bo to świetna zabawa!

Pensjonat w Ustce prowadzony przez babcię Marię i Magdę niestety nie ma się zbyt dobrze. Przez sinice i kiepską pogodę kobieta martwi się, że będzie musiała zwinąć interes. Kolejne ponaglające pisma z banku tylko zaostrzają atmosferę. Kobiety martwią się tym bardziej, że Niedźwiedzica była miejscem schronienia dla kobiet, które były wykorzystywane, bite i maltretowane. To właśnie tam Ptaszyny, jak pieszczotliwie nazywa je babcia Marysia, odnajdywały spokój i poczucie bezpieczeństwa. W pensjonacie po wypadku zjawia się też Tamara oraz Cezary, a między tą dwójką mocno iskrzy. Mężczyzna próbuje nadać ich relacji normalny kształt, jednak dla Tamary to na razie zbyt wiele. A to dopiero początek przygód. Od samego początku polubiłam bohaterów i cały czas mocno im kibicowałam. Życie bywa przewrotne o czym niejednokrotnie się przekonują, ale drugiej strony nie ma takich, problemów, których nie da się rozwiązać.

Najnowsza książka Anety Jadowskiej to ciepła, pełna humoru i życiowa opowieść o ludziach na życiowych zakrętach, o porażkach i próbach podźwignięcia się z nich, o miłości, która często przyjmuje różne kształty i o tym, że czasem warto dać komuś kolejną szansę. Autorka poza dostarczeniem nam dobrej rozrywki pokazała, że można to połączyć z ważnymi, społecznymi tematami. To wielki plus, bo czasem niełatwo jest poruszać takie kwestie. A o przemocy wobec kobiet mówi się zdecydowanie zbyt mało.

Martwy sezon to dobrze napisana, poprawiająca humor i wyczulająca na krzywdę innych lektura. Gwarantuję dobrą zabawę i mam nadzieję, że tak jak ja nie będziecie umieli oderwać się od lektury. Co więcej, nabrałam wielkiej ochoty na wycieczkę do Ustki 😉 Polecam!

Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane

Książki na jesienne wieczory, co wybrać?

Jesień powoli rozgościła się na świecie. Jest piękna i kolorowa, ale bywa też deszczowa i zimna. Z każdym dniem zbliżamy się także do zimy....

22 najlepsze książki przeczytane w 2019 roku

Jako, że jestem u siebie nie muszę wybierać 10, czy 5 najlepszych książek ubiegłego roku. Wyszło 22. Są to książki, które utkwiły...

Najpiękniejsze cytaty o miłości

Dzisiaj walentynki. Jedni to święto obchodzą inni nie. Dla zakochanych to wyjątkowy dzień, zaś przeciwnicy wytykają, że kochać powinno się każdego dnia i to...

Prezenty dla miłośników gór

Przy okazji górskiego tygodnia mam dla Was 5 propozycji na idealne prezenty dla osób lubiących góry. I nie są to książki 😉

Wojciech Dutka, Bractwo mandylionu (wydawnictwo uzupełnione 2020)

Bractwo mandylionu to uzupełnione wydanie książki Wojciecha Dutki. To opowieść na kilka wieczorów, ale wciąga jak najlepsza książka przygodowa.