Strona główna Książki Anna Szczęsna, Krokodyl w doniczce (2020)

Ostatnio opublikowane

Karolina Morawiecka, Zagadka drugiej śmierci czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)

Chociaż to już czwarty tom z Karoliną Morawiecką, jako panią detektyw, to tak naprawdę moje pierwsze spotkanie z książką Karoliny Morawieckiej, autorką.

Wojciech Dutka, Bractwo mandylionu (wydawnictwo uzupełnione 2020)

Bractwo mandylionu to uzupełnione wydanie książki Wojciecha Dutki. To opowieść na kilka wieczorów, ale wciąga jak najlepsza książka przygodowa.

Regina Brett, Trudna miłość. Mama i ja (2020)

Bardzo lubię książki Reginy Brett, za spokój, lekkość, szczerość i taką ujmującą prostotę. Wiele z tych książek wynoszę i wiele mnie uczą....

Katarzyna Janus, Błękitny dom nad jeziorem (2020)

Błękitny dom nad jeziorem to powieść jakie lubię najbardziej. Nieco sentymentalna, melancholijna i tak po prostu zwyczajna i ciepła.

20 książek na jesienne wieczory, czyli co czytać tej jesieni

Starałam się wybrać książki, które zrobiły na mnie wrażenie, ale też skupiałam się na różnych gatunkach, aby każdy znalazł coś dla siebie....

Anna Szczęsna, Krokodyl w doniczce (2020)

Pewna starsza pani, która sieje postrach na swoim osiedlu, pisarz z jednym bestsellerem na koncie, któremu nie idzie pisanie i młoda kobieta, która właśnie została ich sąsiadką. Co może z tego wyniknąć? Jak się okazuje bardzo wiele rozmaitych sytuacji, które wywołują uśmiech, jak również zmuszają do refleksji.

Po książkę Krokodyl w doniczce sięgnęłam głównie za sprawą faktu, że na okładce poleca ją Magdalena Witkiewicz. Cóż, miałam rację decydując się na lekturę, gdyż to przeurocza opowieść. Witkiewicz o książce tak napisała i ja się z nią w pełni zgadzam, ale o tym poniżej.

Ciepła i pełna humoru opowieść o tym, że czasem los stawia na naszej drodze ludzi, bez których nasze życie nie byłoby pełne. Opowieść o tym, że drugi człowiek jest nam bardzo potrzebny. Szczególnie w tych czasach. Książkę szczególnie miło mi się czytało, bo mieszkałam na tym osiedlu, co bohaterowie. Może byłam ich sąsiadką? Bardzo polecam! To moja pierwsza przygoda z autorką, ale na pewno nie ostatnia.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 9dfa211fbce061cegen.jpg

Pani Aldona ma ciężki charakter, nie lubi zmian i swojego sąsiada. Ma żal do dzieci, które wyjechały za granicę, że jej nie odwiedzają i ma z nimi słaby kontakt. Z kolei jej sąsiad Paweł jest pisarzem, który aktualnie nie potrafi się odnaleźć w nowej książce i zdarza się, że ledwo starcza mu pieniędzy na bieżące wydatki. Kaja jest młoda, uparta i ambitna i na przekór rodzinie wyjechała do Gdańska, kupiła mieszkanie, a teraz wisi nad nią wizja spłaty kredytu. Kiedy zostaje sąsiadką Aldony i Pawła nic nie wskazuje na to, że to będą udane znajomości. Życie jednak potrafi zaskoczyć!

Krokodyl w doniczce to jedna z tych opowieści, które nieustannie wywołują na naszej twarzy uśmiech. Głównie za sprawą uroczej pani Aldony, która jest świetną kobietą, i która przechodzi swego rodzaju metamorfozę. W kwestii fabuły mam tylko jedno zastrzeżenie, a mianowicie wątek znajomości Piotra z Kają, trochę mam wrażenie, że został zbyt gwałtowanie urwany, a ja jako czytelnik chciałbym wiedzieć nieco więcej. Niemniej Krokodyl w doniczce to lekka, zabawna, miejscami wzruszająca opowieść o tym, że czasami życie stawia na naszej drodze ludzi, dzięki którym jesteśmy skłonni do zmian. To historia pokazująca, że człowiek potrzebuje czasem impulsu do zmian i działania a także o tym, że właśnie na te zmiany nigdy w życiu nie jest za późno.Przypadkowo spotkane osoby mogą stać się motorem do podjęcia ważnych decyzji, a czasem sami do nich dorastamy. To jedna z tych opowieści, która mimo swojego zabawnego charakteru wielokrotnie zmusza nas do refleksji i stawia wiele pytań o jakość naszego życia i relacji.

Z przyjemnością sięgnę po inne książki autorki, gdyż po Krokodylu spotkanie z jej twórczością uznaję za udane. Jeśli szukacie lekkiej, mądrej i uwrażliwiającej lektury to polecam Krokodyla, a w dodatku świetna zabawa gwarantowana!

Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane

Książki na jesienne wieczory, co wybrać?

Jesień powoli rozgościła się na świecie. Jest piękna i kolorowa, ale bywa też deszczowa i zimna. Z każdym dniem zbliżamy się także do zimy....

Górski październik – propozycje książek

Przy okazji Festiwalu górskiego Adrenalinium w Żywcu, postanowiłam zrobić górski październik. Poniżej lista książek, które można w tym czasie wybrać.

22 najlepsze książki przeczytane w 2019 roku

Jako, że jestem u siebie nie muszę wybierać 10, czy 5 najlepszych książek ubiegłego roku. Wyszło 22. Są to książki, które utkwiły...

Filmy górskie, co oglądać?

Znalazłam dla Was kilkanaście filmów związanych bezpośrednio lub pośrednio z tematyką górską. Sama mam kilka zaległości, więc mam nadzieję, że uda się...

Regina Brett, Trudna miłość. Mama i ja (2020)

Bardzo lubię książki Reginy Brett, za spokój, lekkość, szczerość i taką ujmującą prostotę. Wiele z tych książek wynoszę i wiele mnie uczą....