The Book of YOU, codzienne mikroakcje, dzięki którym poczujesz się lepiej (2016)

Book of You to poradnik inny niż wszystkie. To zbiór porad, które w swej prostocie są w stanie wpłynąć i zmienić nasze życie. Pod warunkiem, że będziemy tego chcieli.

Już na początku Book of YOU przyciąga uwagę swoim wydaniem. Szyte strony, piękne ilustracje i prosta acz urokliwa okładka cieszą oko. Co składa się na zawartość? Otóż Book of YOU to zbiór mikroakcji, które odnoszą się do czterech sfer naszego życia oznaczone odpowiednio: Food, Mind, Move i Love, czyli jedzenie, umysł, ruch i miłość. Jak widać znajdziemy tutaj wskazówki zarówno dla ducha, jak i dla ciała. Praktycznie najlepsza recenzja powinna powstać po 365 dniach od pierwszej styczności z tym poradnikiem. Głównie dlatego, że w Book of YOU znajdziemy dokładnie 365 porad, które systematycznie powinniśmy wdrażać w nasze życie. Nie są to trudne zadania dzięki czemu każdy może je wykonać, nie wymagają też dużych nakładów finansowych czy mnóstwa wolnego czasu. Book of YOU to poradnik bardzo praktyczny, który ma za zadanie wskazanie najważniejszych sfer w naszym życiu, uzmysłowienie głównych potrzeb oraz próbę wzmocnienia dobrych nawyków. By lepiej i skuteczniej wprowadzić dobre nawyki do naszego życia, część zadać (porad) powtarza się co jakiś czas. Dzięki temu możemy częściej skupiać się na istotniejszych zadaniach. Nie są to jednak sztywne porady. Jest w nich dużo miejsca na kreatywność, jak również dowolność w wykonaniu. Co jakiś czas pojawia się także miejsce na własne wnioski i przemyślenia, co pozwala na monitorowanie postępów w pracy nad sobą.

book of you

Book of YOU nie zrewolucjonizuje Twojego życia i nie przyczyni się do przełomowych zmian. To poradnik, który ma za zadanie pokazać jak drobne, często niezauważalne czynności, robione mimochodem potrafią wpłynąć na jakość życia i postrzeganie samego siebie. Co więcej wśród porad znajdziecie też takie, które dotyczyć będą zdrowia i sprawią, że zaczniecie się ruszać. Tak tak, Czas wstać z kanapy!

Book of YOU, jak zapewniają autorzy, wpłynie na Wasze życie. Format książki sprawia, że bez problemu możecie włożyć ją do torebki czy położyć obok łóżka i w wolnej chwili zaglądnąć i skorzystać ze wskazówki na dany dzień. Myślę, że korzystanie z niego przyniesie wymierne efekty dopiero po pewnym czasie, dlatego uzbrójcie się w cierpliwość, wypracujcie w sobie systematyczność a na pewno odczujcie zmiany. Za mną dopiero kilka dni i klika mikroakcji. Mam nadzieję, że uda mi się wyrobić w sobie dobre nawyki.

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE