Charles Phillips – Pamięć doskonała i Trening mózgu

1

Dzisiaj słów kilka o dwóch pozycjach autorstwa Charlesa Phillipsa, a mianowicie Pamięć doskonała oraz Trening mózgu. To krótkie książki pozwalające popracować nad naszym mózgiem i tym samym wpłynąć na jego efektywność.

Teraz myślą za nas urządzenia. Kalkulator liczy, telefon przypomina o ważnych spotkaniach a Facebook o urodzinach. Człowiek staje się coraz bardziej leniwy i wszystko zapisuje na kartce, od listy na zakupy po wizytę u dentysty. Od pewnego czasu sama się na tym przyłapałam, że nie chce mi się pamiętać o pewnych rzeczach. Ba! Zapisywałam na  kartce a i tak zdarzało mi się zapomnieć. Z pomocą przyszedł Charles Phillips dzięki, któremu na nowo odkryłam znaczenie pamięci i mózgu.

Człowiek nigdy w pełni nie wykorzysta możliwości swojego mózgu. Co więcej wykorzystujemy go tylko w nieznacznym procencie. Aby jednak wpłynąć na pracę i wydajność naszego mózgu powinniśmy nieustannie go ćwiczyć. Z pomocą przychodzi Charles Phillips, który jest autorem Pamięci doskonałej i Treningu mózgu. Obie pozycje świetnie się ze sobą uzupełniają. Książki zostały podzielone na kilka części. W pierwszej zostały przedstawione teoretyczne kwestie związane odpowiednio z pamięcią i mózgiem. Następnie dostajemy pierwszy test, który ma za zadanie pokazać pokazać jak radzi sobie nasza pamięć oraz, która z półkul jest silniej rozwinięta. następnie dostajemy 50 łamigłówek trenujących pamięć oraz wzmacniających równowagę lewej i prawej półkuli. Zadania mają różne stopnie trudności, jeśli nie mamy problemu z początkowymi możemy od razu przejść do tych bardziej zaawansowanych. Przyznam, że sporo zadań sprawiło mi trudność, ale to tylko pokazuje, że ciągle potrzebuję ćwiczeń. Pod każdym z zadań znajdziemy również przydatne wskazówki. Na końcu znajdziemy rozwiązania a także drugi test, który ma pokazać uzyskane efekty. Dołożyłabym miejsce na własne notatki oraz miejsce na rozwiązywanie zadań, gdyż ułatwiłoby to pracę.

Oprócz tego, że wyćwiczymy pamięć oraz polepszymy pracę półkul mózgowych będziemy się naprawdę świetnie bawić. Niektóre łamigłówki są zabawne, a przy tym pouczające. Nie da się ukryć, że obie te książki wymagają od nas sporo czasu, dobrej organizacji i cierpliwości. Jednak jest to inwestycja w siebie, a więc ten czas nie jest stracony. Zadania można wykonywać z kimś i razem sprawdzać swoje efekty. Książkę polecam osobom, które lubią się rozwijać, poprawiać swoją efektywność oraz pracować nad sobą. Warto poświęcić dla nich czas, gdyż naprawdę poprawiają sprawność mózgu, zwierają sporo rad jak skutecznie pracować nad pamięcią oraz są dosyć uniwersalne, gdyż co jakiś czas można wrócić do niektórych zdań i na nowo potrenować swój mózg. Ciekawa i pożyteczna zabawa.