Dzień kobiet, czyli nieoczywiste propozycje książkowe

Pamiętam jeszcze z czasów przedszkolnych wers piosenki, który brzmiał: Dzień kobiet, dzień kobiet niech każdy się dowie, że dzisiaj święto dziewczynek. Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec piosnka z radia popłynie. Drodzy Panowie dzisiaj podpowiadam, co warto kupić paniom w prezencie, ale drogie panie czasem można zrobić sobie prezent samej sobie, zwłaszcza w takie święto!

Jak wiecie jestem fanką nieoczywistych prezentów, dlatego znajdziecie tutaj spory misz masz gatunkowy. Tym sposobem stworzyłam pięć różnych kategorii. A dzięki księgarni nieprzeczytane.pl mój Dzień Kobiet będzie naprawdę fantastyczny, gdyż dostałam od nich zestaw tych właśnie 5 książek, które Wam polecam. Do niektórych z nich dobrałam też inne dodatki prezentowe, tak aby można było skomponować coś fajnego. Mam nadzieję, że znajdziecie tutaj coś dla siebie.

Dla miłośniczki gór

Jestem góralką z krwi i kości, wychowały mnie góry. Nic więc dziwnego, że jedną z kategorii jest właśnie ta związana z górami. Biografia Wojtka Kurtyki to przepięknie wydana pozycja o jednym z ważniejszych polskich taterników, alpinistów i himalaistów. Postaci wyjątkowej i ważnej. Ostatnio na rynku wydawniczym pojawiło się dużo książek związanych z tematyką górską. Fajnym dodatkiem będzie koszulka lub łańcuszek z motywami górskimi (klikając w linki zobaczycie moje propozycje)

https://www.nieprzeczytane.pl/Kurtyka-Sztuka-wolnosci,product1036743.html

Dla lubiącej piękne historie

Jojo Moyes znana jest z pięknych historii. Bardzo lubię historię z Razem będzie lepiej czy Dziewczyny, którą kochałeś nic dziwnego, że Ostatni list od kochanka znalazł się w tym zestawieniu. Lubie powieści obyczajowe i bardzo często je czytam, nie uważam je za zmarnowany czas. Lektura książki, która budzi jakieś emocje, skłania do refleksji lub zwyczajnie pozwala odpocząć jest ważna i potrzebna.

To inspirująca historia o tym, że warto znaleźć odwagę do podjęcia decyzji, która pozwoli zyskać to, co w życiu najcenniejsze. Nawet wbrew zdrowemu rozsądkowi i na przekór konwenansom. Jeśli naprawdę kochasz, to kochaj odważnie.

https://www.nieprzeczytane.pl/Ostatni-list-od-kochanka,product1036629.html

Dla fanki biografii

Sendlerowa w ukryciu to jedna z książek wydanych w poprzednim roku, które koniecznie trzeba przeczytać. W dodatku zebrała mnóstwo świetnych recenzji. Postaci tej kobiety nikomu nie trzeba przedstawiać, ale na pewno warto ją poznać jeszcze lepiej. Ta książka zatem sprawdzi się jako prezent dla kobiety dociekliwej i lubiącej biografię.

https://www.nieprzeczytane.pl/Sendlerowa-w-ukryciu,product1036758.html

Dla wielbicielki historii

Kolejna pozycja jest pośrednio związana z poprzednią. Temat nie jest łatwy, jednak to wartościowa lektura. Czytałam ją jakiś czas temu, wtedy być może byłam jeszcze za młoda. Teraz wznowienie tego tytułu daje szansę na ponowną lekturę, pewnie inne emocje i inne spojrzenie. To idealny prezent dla wymagającej czytelniczki.

https://www.nieprzeczytane.pl/Piec-lat-kacetu,product1038765.html

Dla kochającej literaturę słowacką

Przez ucho igielne (sploty) pierwsze zachwyca okładką. To propozycja dla kobiety, która lubi sięgać po literaturę mniej znaną, spoza nowości. Razem z czeską literaturą można kupić jakiś dodatek z serii o Kreciku, którą znajdziecie tutaj.

https://www.nieprzeczytane.pl/Przez-ucho-igielne-sploty,product1008995.html

 Dostajecie prezenty na Dzień kobiet? A może same sobie robicie jakieś upominki? 😉

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE