Gerald Durrell, Moja rodzina i inne zwierzęta (2019)

Swego czasu czytałam książkę Durrleowie z Korfu, opowiadająca o historii rodziny Durrelów. Rodziny specyficznej, której życie wydaje się jedną wielką zagadką i przygodą.

Gerald Durrell wraz z mama, siostrą i braćmi przenosi się z Anglii na Korfu, tam szukają idealnej willi, w której będą mogli zamieszkać i to właśnie ta przeprowadzka staje się inspiracją do napisania książki Moja rodzina i inne zwierzęta. Gerald opisuje w niej wydarzenia z życia rodzinnego, a jako miłośnik zwierząt dużo miejsca poświęca także faunie i florze Korfu. Z dbałością o detale opisuje życie zwierząt, gromadzi je i przechowuje, co często staje się powodem zabawnych sytuacji w domu, ale również prowadzi do kłótni.

Durrelowie to przezabawna historia, która niejednokrotnie wywoła uśmiech. Ta specyficzna rodzina ma w sobie sporo energii, szalonych pomysłów a w tym wszystkim boryka się z szarą codziennością. To zapis stanowiący pewien rodzaj pamiętnika, zbioru anegdot, a wszystko podane w lekkiej formie. Jeśli szukacie historii, przy której będziecie się dobrze bawić to świetnie trafiliście. Koniecznie poznajcie Durrellów! 😉 Przy okazji wybierzecie w podróż na Korfu, która jest pełna urokliwych miejsc.

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE