Magdalena Witkiewicz, Jeszcze się kiedyś spotkamy (2019)

Jeszcze się kiedyś spotkamy to kolejna książka Magdaleny Witkiewicz pełna emocji, wzruszeń i ważnej historii.

Jeszcze się kiedyś spotkamy opowiada losy młodych ludzi: Adeli, Franciszka, Janka, Racheli, Joachima i Sabiny, którzy stojąc u progu młodości musieli zmierzyć się z wojenną rzeczywistością. Historia pokazana jest dwutorowo. Z jednej strony poznajemy losy Adeli i jej przyjaciół a z drugiej Justyny, wnuczki Adeli. Obie historie łączy fakt, że kobiety muszą podejmować ważne decyzje i nieustannie na kogoś czekają. Justyna powoli odkrywa przeszłość swojej babci, szuka podobieństw do swojego życia a tym samym w końcu podejmuje ważne decyzje.

Jak przyznaje autorka historia zawarta w Jeszcze się kiedyś spotkamy jest inspirowana wydarzeniami z życia jej rodziny. Impulsem do jej stworzenia były listy dziadka, jakie pisał do babci. Dziadek z wojny nigdy nie wrócił, a babcia na niego cały czas czekała. Na uwadze trzeba mieć jednak, że książka nie opisuje autentycznych wydarzeń z życia rodziny autorki.

Magdalena Witkiewicz napisała książkę, od której nie sposób się oderwać. To jedna z tych opowieści, w której kibicujemy bohaterom i razem z nimi odkrywamy rodzinne historie. To mądra i wzruszająca opowieść o dojrzewaniu, podejmowaniu decyzji i miłości, tej mimo wszystko. Autorka pokazuje, że czasami czekając na coś zbyt długo tracimy to, co dzieje się w chwili obecnej, a życie umyka nam przez palce. Z drugiej strony Jeszcze się kiedyś spotkamy to historia pokazująca, że przeszłość zawsze determinuje naszą przyszłość, a niepozamykane i niewyjaśnione sprawy potrafią rzutować na całe nasze życie i podejmowane decyzje. I miłość! Ona wpływa na wszystko, bo czasem kocha się raz i na całe życie, a czasem można kochać kilka razy i za każdym razem mocno. Czytajcie, bo to piękna książka!

Poprzedni artykułPo okładkach #49
Następny artykułManuel Vilas, Ordesa (2019)

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE