Maria Rotkiel – Wojowniczki, królowe, laleczki. O kobiecości (2016)

Kobieta to istota złożona. Podobno. Autorka książki Wojowniczki, królowe, laleczki zadaje pytanie: Czy wiesz jaką kobietą jesteś? I stara się nakierować nas na to byśmy same określiły naszą kobiecość.

Kobieta to osobowość złożona, ma wiele oblicz. Każde z nich ma swoje jasne, jak i ciemne strony. Ważne jest, abyśmy potrafiły odkryć w sobie obie z nich, by we właściwy sposób zrozumieć swoją kobiecość, a tym samym dogadywać się z innymi kobietami, jak i mężczyznami.

Autorka w swojej książce wyodrębniła 7 typów osobowości. Wojowniczka, laleczka, królowa, szamanka artystka… Każda z nich jest dokładnie scharakteryzowana. Ponadto autorka pokazuje zachowania danego typu kobiety na przykładach poznanych osób, które przyszły do niej po poradę. Każdy z opisów zakończony jest ogólnymi poradami, jak i ćwiczeniami, które mają za zadanie utrwalić, ale też wzmocnić naszą świadomość w kwestii kobiecości.

Wojowniczki, laleczki, królowe to swego rodzaju kompendium wiedzy o nas, kobietach. To przewodnik po zawiłej naturze kobiecej. Autorka nakierowuje nas byśmy świadomie dążyły do poznawania swoich lęków, jak i pragnień. Czy wiesz, jaką kobietą jesteś? Wojowniczką, która musi mieć zadanie do wykonania? Królową, która lubi skupiać na sobie uwagę? Laleczką, która chce się podobać i być akceptowaną? Księżniczką, która żyje dla wyidealizowanej miłości i ciągle szuka swojego? Wilczycą, która zrobi wszystko dla swoich dzieci i potrafi o nie walczyć za wszelką cenę? Szamanką, kierującą się intuicją? Czy artystką, która żyje w swoim świecie?

wojowniczki

Jeśli nie umiecie określić jaką kobietą jesteście to z pewnością po lekturze książki Marii Rotkiel będzie Wam łatwiej. Co prawda każda z nas ma wiele różnych cech i nie da się jednoznacznie przypisać nam jednego typu osobowości, ale niektóre z nich są bardziej wyraziste niż inne. Autorka wiele lat obserwuje kobiety i ich zachowania, nic więc dziwnego, że tak trafnie nas opisuje. Z lekkością wytyka nasze wady, jednak nie po to byśmy poczuły się źle. Wręcz przeciwnie. Otwiera nam oczy na pewne sprawy i zachowania. Poznanie i zrozumienie własnej kobiecości staje się kluczem do akceptacji, ale też lepszej komunikacji z otaczającymi nas ludźmi.

Poprzedni artykułZrób głośniej #8
Następny artykułPo okładkach #24

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE