Martyna Czub – Są takie koty (2019)

Są takie koty to krótka historia, mieszcząca się zaledwie w kilku zdaniach o kotach. Wzbogacona pięknymi ilustracjami może stać się impulsem do stworzenia swoich historii związanych z tymi czworonogami.

Martyna Czub jest ilustratorką i miłośniczką kotów. Zebrała w jednym miejscu koty, pokazując ich różnorodność i cechy a wszystko to oprawiła pięknymi ilustracjami. To jedna z tych książek, które nie tyle się czyta a ogląda. Może stać się to punktem wyjścia do opowiadania własnych historii swoim dzieciom a wplecione ilustracje na pewno wpłyną na rozwój i wyobraźnię, gdyż nie są to tylko zwykłe rysunki uroczych kotków. Znajdziemy tutaj kota namalowanego z kropel wody, z liści, z kropek. Autorka pokazuje, że fantazja nie ma granic i wszystkim można się bawić. Wszak nie od dzisiaj wiadomo, że koty to indywidualności i każdy z nich ma swoje humory i świetnie to pokazała zestawiając sobie ze sobą przeciwstawne cechy charakterów. Mamy kota szukającego przygód i lubiącego lenistwo, koty szalejące i lubiące samotność. I to także może być fajną formą i nauką dla najmłodszych.

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE