Najnowsza książka Moniki Orłowskiej opowiada historię dwójki zagubionych ludzi, których zaskakuje siła uczucia, jakie między nimi się zrodziło, mimo znacznej różnicy wieku. To opowieść o miłości na odległość, zagubieniu, braku zaufania, ale też tęsknocie i przyjaźni.

Czasami przypadkowe wydarzenia mają decydujący wpływ na nasze życie. Niepozorny gest, uśmiech, zbyt długie spojrzenie. Ed jest znanym i cenionym muzykiem, który większość czasu spędza w trasie. Ana jest kobietą z dużym bagażem doświadczeń, z przeszłością, która nie pozwala o sobie zapomnieć i która nieustannie o sobie przypomina. Ed jes młody, zdolny i ma przed sobą cały świat, jest też zmęczony ciągłym życiem w biegu, sławą i podróżami. Ana z kolei nie potrafi nikogo pokochać, tak jak kochała swojego męża Zorana, żyje z dnia na dzień i próbuje zapomnieć o dniu, w którym wszystko straciła. Przypadkowe spotkanie z Edem sprawia, że dwoje zmęczonych życiem i zagubionych ludzi zaczyna się przed sobą otwierać i szukać u siebie zrozumienia. Ich relacja jest burzliwa i pełna niejasności, jednak oboje decydują się podjąć ryzyko i dać sobie szansę. Czy jednak związek starszej kobiety z młodym mężczyzną ma szansę przetrwać? Czy związek oparty początkowo tylko na fizycznej bliskości może się udać?

Monika Orłowska stara się pokazać w swojej książce, że czasami nie ma sensu zwracać uwagi na metrykę, że uczucie może pojawić się w najmniej spodziewanym momencie i że czasami warto dać mu szansę. W Rozminiętych warto także zwrócić uwagę na samą konstrukcję tej historii. Autorka zdecydowała się na dwugłos a to oznacza, że poznajemy wydarzenia raz z perspektywy Eda, a raz do głosu dochodzi Ana. Taki sposób opowieści sprawia, że czytelnik otrzymuje całościowy obraz sytuacji a także emocji jakie towarzyszą bohaterom. Rozminięci to historia trudnego uczucia, które wielokrotnie zostaje wystawione na próbę. To opowieść o bólu, żalu i rozczarowaniu, ale także o tym, że czasami warto zaufać, mimo że nie mamy na to siły. Bohaterowie wykreowani przez Moniką Orłowską nie są doskonali i krystaliczni, niejednokrotnie denerwują czytelnika swoimi decyzjami i poczynaniami. Tym samym stają się nam bliskie i wspólnie z nimi przeżywamy ich historię.

Rozminięci to jedna z tych historii, w których nie wiadomo czego się spodziewać na końcu. Czy autorka pokusi się o happy end, a może jej bohaterowie kolejny raz poczują gorycz porażki? O tym jednak przekonacie się sami sięgając po najnowszą książkę autorki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here