Papież Franciszek i przyjaciele, Dzielenie się mądrością czasu (2018)

Dzielenie się mądrością czasu to bardzo wartościowa książka, która pokazuje, co w życiu jest najważniejsze, która uczy i zmusza do refleksji. To historie wywołujące uśmiech, ale też łzy. Opowieści ludzi z różnych krańców świata, których łączy życiowe doświadczenie i mądrość, którą się z nami dzielą.

Tak właściwie tutaj nie trzeba zbyt wielu słów zachęcających Was do przeczytania tej książki. Dzielenie się mądrością czasu to zbiór wielu historii opowiadających losy różnych ludzi żyjących na całym świecie. Co kilka historii znajdziemy komentarz Papieża Franciszka odnoszący się do danej opowieści. A w tych historiach przeplata się wiele tematów od radości przez miłość i nadzieję, ale też nie brakuje śmierci, trudnych doświadczeń i problemów. Jednak bohaterowie tych historii mimo wszystko starają się znaleźć same dobre i wartościowe rzeczy w swoim życiu. Poprzez to przekazują nam, młodym swoją życiową mądrość. I jeśli widząc, że w książce pojawia się Papież Franciszek obawiacie się, żę jest to publikacja wyłącznie o wierze i Bogu to uspokajam. Owszem, wiara i Bóg przewijają się w tych opowieściach, ale nie jest to usilne nawracanie i głoszenie kazań. To naturalne nawiązania, z którymi spotykamy się każdego dnia.

Dzielenie się mądrością czasu to wartościowa lektura, która pomoże nam spojrzeć na nasze życie z dystansu i z innej perspektywy. Na pewno będę wracać do tych opowieści, gdyż za każdym razem odkrywam w nich coś innego, n coś innego zwracam uwagę i zawsze coś wnoszą do mojego życia. Poza wartością merytoryczną ta książka jest pięknie wydana. Duży format, świetnej jakości papier i mnóstwo zdjęć, na których oglądamy jej bohaterów. Ludzi takich samych jak my. Z problemami, z bogatym bagażem doświadczeń, ludzi uśmiechniętych mimo wszystko i ufnych Bogu, ale też ludziom, jakich mają wokół siebie. To piękne i poruszające opowieści, które warto poznać.

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE