Ostatnio opublikowane

Po okładkach #18

W tym miesiącu nie umiałam wybrać okładek do jednego wpisu, stąd drugi. Zobaczcie jakie cudne okładki. 

Misha Glenny, Nemezis. O człowieku z faweli i bitwie o Rio

„Nemezis” to opowieść o człowieku, który w bezwzględnym świecie brazylijskiego półświatka próbował walczyć o sprawiedliwość. Okrucieństwo i twarde zasady panujące w tym niebezpiecznym środowisku zmusiły go jednak do wejścia w świat skorumpowanej policji, bogatych narkomanów, zakłamanych polityków i narkotykowych bossów.

Rozłożyste lasy deszczowe i więzienia o zaostrzonym rygorze. Brudne slumsy i lśniące centra handlowe – „Nemezis” jest pełnym kontrastów opisem brazylijskiej walki z korupcją, przemocą, narkobiznesem i biedą, czyli z wszystkim tym, z czym również mierzył się „Nem”, walcząc o przyszłość swojego kraju. Więcej na stronie Wydawnictwa Czarne.

Umi Sinha, Miejsce na ziemi

Dwunastoletnia Lila Langdon jest świadkiem rodzinnej tragedii – przy zaproszonych na wystawną kolację gościach jej matka wręcza ojcu prezent: ręcznie tkany, misternie wykonany obrus. Dziewczynka nie widzi, co dokładnie się na nim znajduje, ale efekt jest porażający – goście uciekają w popłochu, a ojciec udaje się do swojego gabinetu, gdzie popełnia samobójstwo. Ta tragedia kładzie kres jej dzieciństwu w Indiach i prowadzi do nowego życia w Sussex u boku ciotecznej babki Wilhelminy. Tu postanawia rozwikłać rodzinną zagadkę, którą będzie musiała poskładać z listów pisanych przez swoją babkę mieszkającą w Indiach, a także dzienników swojego ojca. Wraz z nią zanurzamy się w mrocznych rodzinnych sekretach, ostatecznie splatającej się w całość historii o miłości, namiętności, konfliktach klasowych i rasowych, a także poszukiwaniu swojego miejsca na Ziemi. Więcej na stronie Wydawnictwa Marginesy.

Natalia Sońska, Mniej złości, więcej miłości

Kinga pracuje w redakcji pisma modowego „Pearl”. Jej życie jest idealnie poukładane i pozbawione problemów. Fajna praca i zakochany w dziewczynie po uszy fotograf Daniel są cudownym uzupełnieniem sielanki. Nic nie zapowiada nagłego załamania… Więcej o książce na stronie wydawnictwa Czwarta Storna.

Allen Eskens, Skradzione życie

James Putnam, który zainscenizował swoją własną śmierć 15 lat wcześniej podczas wypadku na łodzi na Coney Islands, w rzeczywistości ginie w wypadku samochodowym w Minnesocie.  Sprawą zainteresował się detektyw Max  Rupert, który widział w niej szansę na naprawienie zszarganej reputacji. Max oskarżany  o korupcję i malwersacje, znajduje się na zakręcie życiowym.  Zaczyna drażyć  temat, bada życie Putnama. Wplątuje się jednak  w sprawę, która zaprowadzi go aż na samo dno, gdyż Max staje na drodze bezwzględnego mordercy Drago Basty, weterana wojny bałkańskiej, od dawna poszukującego Jamesa Putnama.

Erika Swyler, Księga wieszczb

Simon Watson, młody bibliotekarz, mieszka samotnie w domu, który powoli osuwa się do zatoki Long Island. Jego matka utonęła w jej wodach, a młodsza siostra Simona, Enola, uciekła do cyrku.

Pewnego czerwcowego dnia, Simon dostaje tajemniczą starą księgę – uszkodzony przez wodę i nadwątlony przez czas dziennik właściciela wędrownego cyrku z końca osiemnastego wieku. Odnotowano w nim dziwne, magiczne zdarzenia – w tym utonięcie cyrkowej syreny. Od tego czasu w każdym pokoleniu w rodzinie Simona tonie „syrena”. Zawsze dwudziestego czwartego lipca. Ten dzień zbliża się wielkimi  krokami… Więcej o książce na stronie Wydawnictwa Czarna Owca.

Którą wybieracie? 😉

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Komentarze

Najczęściej czytane