Po okładkach #8

Wczoraj mogliście przeczytać o 5 książkach, które przyciągnęły mnie swoimi okładkami. Dzisiaj kolejna porcja pięknych okładek książek, które niedawno miały swoją premierę lub dopiero się ukażą. Zobaczcie co dla Was wybrałam.

Sofia Caspari – W krainie wodospadów

Cała seria książek ma przepiękne okładki. Wcześniej na rynku ukazały się dwie pozycje. W krainie kolibrów oraz W krainie srebrnej rzeki. W krainie wodospadów stanowi trzeci i zarazem ostatni tom trylogii. Jestem zakochana w tych okładkach.

Więcej o książce przeczytacie na stronie Wydawnictwa Otwarte.


Rainbow Rowell – Linia serca

Georgie McCool, scenarzystce komedii z Los Angeles, pozornie udało się połączyć pracę z życiem rodzinnym. Ma cudowne córeczki Alice i Noomi, opiekuńczego męża Neala i piękny dom na przedmieściach. Jednak w jej małżeństwie od dawna coś nie gra, a Georgie nie ma odwagi ani czasu, by zmierzyć się z problemami.

Więcej o książce na stronie Wydawnictwa Otwarte.

Ann Brashares – Tu i teraz

Ann Brashares, autorka bestsellerowej serii „Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów”, powraca z poruszającą i romantyczną historią o dziewczynie, która jest zdolna odmienić losy świata. Wszystko ma jednak swoją cenę…

Greg Baxter – Pomieszkanie

Baxter porównywany do Ernesta Hemingwaya i Grahama Greene’a pisze o styku amerykańskiej i europejskiej tożsamości, niezakorzenieniu, tymczasowości i przelotności uczuć. „Pomieszkanie” jest prawdopodobnie najnowszą – by nie powiedzieć „ostatnią” – wielką amerykańską powieścią modernistyczną

Więcej o książce na stronie wydawnictwa Czwarta Strona.

Maria Dahvana Headley – Magonia

Debiutancka książka Marii Dahvany Headley to niezwykle inteligentna, wielowarstwowa opowieść fantasy, pełna symboli i alegorii. Niezwykła podróż staje się dla Azy impulsem do postawienia sobie pytań o rodzinę, miłość, siebie samą i o to, co oznacza odnalezienie tego wszystkiego.
Którą z książek wybieracie? 😉

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE