Strona główna Książki Kryminał Przemysław Borkowski, Rytuał łowcy (2020)

Ostatnio opublikowane

Karolina Morawiecka, Zagadka drugiej śmierci czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)

Chociaż to już czwarty tom z Karoliną Morawiecką, jako panią detektyw, to tak naprawdę moje pierwsze spotkanie z książką Karoliny Morawieckiej, autorką.

Wojciech Dutka, Bractwo mandylionu (wydawnictwo uzupełnione 2020)

Bractwo mandylionu to uzupełnione wydanie książki Wojciecha Dutki. To opowieść na kilka wieczorów, ale wciąga jak najlepsza książka przygodowa.

Regina Brett, Trudna miłość. Mama i ja (2020)

Bardzo lubię książki Reginy Brett, za spokój, lekkość, szczerość i taką ujmującą prostotę. Wiele z tych książek wynoszę i wiele mnie uczą....

Katarzyna Janus, Błękitny dom nad jeziorem (2020)

Błękitny dom nad jeziorem to powieść jakie lubię najbardziej. Nieco sentymentalna, melancholijna i tak po prostu zwyczajna i ciepła.

20 książek na jesienne wieczory, czyli co czytać tej jesieni

Starałam się wybrać książki, które zrobiły na mnie wrażenie, ale też skupiałam się na różnych gatunkach, aby każdy znalazł coś dla siebie....

Przemysław Borkowski, Rytuał łowcy (2020)

Rytuał łowcy to moje pierwsze spotkanie z twórczością Przemysława Borkowskiego, wcześniej ukazała się trzytomowa seria jego autorstwa, ale jeszcze nie miałam okazji się z nią zapoznać.

Jak widać passa na książki związane z rytuałami i historią nadal trwa. Pierwsze był Rytuał Grety Drawskiej, później Poławiacze dusz Hanni Munzer, a teraz czas przyszedł na Rytuał łowcy od Przemysława Borkowskiego. Jednak jego książka tylko w niewielkim stopniu związana jest z rytuałami, obrzędami i wierzeniami, niemniej w trakcie czytania przypomniała mi o wspominanych książkach.

Gabriela Seredyńska jest młodą prokurator, po przeprowadzce do Warszawy dostaje swoją pierwszą sprawę, w której chodzi o morderstwo. Kiedy w krótkim czasie dochodzi do kolejnego zabójstwa, pada podejrzenie, że to seryjny zabójca w dodatku taki, który odprawia nad ofiarami swoje dziwne obrzędy. W momencie, gdy pojawiają się kolejne tropy, łowca nie zwalnia i są też następne ofiary. Atakuje znienacka i trudno przewidzieć jego działania, kiedy w końcu Seredyńska wpada na pewne tropy okazuje się, że morderca też ma ją na oku. I wtedy rusza cała machina, a wydarzenia dzieją się niezwykle szybko. Tylko kto wygra tę grę? Ile osób jeszcze będzie musiało stracić życie, by sprawca został ujęty?

Rytuał łowcy to lektura wciągająca od pierwszych stron. Po pierwsze świetnie został sportretowany obraz mordercy, zarówno ze względu na motywy jakimi się kierował, jak i samą jego fascynację rytualnymi obrzędami. Autor dosłownie wchodzi w głowę mordercy, pokazując zarówno jego siłę, upór, jak i wszystkie lęki i strachy. Akcja Rytuału łowcy nie zwalnia ani na chwilę, czytelnik zostaje porwany w ciąg wydarzeń niecierpliwie czekając na zakończenie. Cóż, mnie nie udało się wytypować mordercy i jestem ciekawa czy komukolwiek się uda.

Rytuał łowcy to sprawnie napisany kryminał z mocnym wątkiem psychologicznym. Autor pokazuje dokąd może doprowadzić samotność, walka z chorobą i fakt, że niewiele mamy do stracenia. Jeśli szukacie wartkiego kryminału, w którym trudno o złapanie oddechu a akcja pędzi na łeb, na szyję to świetnie trafiliście. Rytuał łowcy jest właśnie taką książką. Polecam! To pierwsze spotkanie z twórczością Borkowskiego, ale na pewno sięgnę po kolejne jego książki. To sprawnie napisana opowieść, w której wszystko ze sobą idealnie się spaja. Co więcej mam nadzieję, że jeszcze będziemy mieć okazję przeczytać o poczynaniach młodej pani prokurator. Pozostaje nam czekać, a Państwu póki co polecam zapoznać się z Rytuałem łowcy.

Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane

Książki na jesienne wieczory, co wybrać?

Jesień powoli rozgościła się na świecie. Jest piękna i kolorowa, ale bywa też deszczowa i zimna. Z każdym dniem zbliżamy się także do zimy....

22 najlepsze książki przeczytane w 2019 roku

Jako, że jestem u siebie nie muszę wybierać 10, czy 5 najlepszych książek ubiegłego roku. Wyszło 22. Są to książki, które utkwiły...

Najpiękniejsze cytaty o miłości

Dzisiaj walentynki. Jedni to święto obchodzą inni nie. Dla zakochanych to wyjątkowy dzień, zaś przeciwnicy wytykają, że kochać powinno się każdego dnia i to...

Prezenty dla miłośników gór

Przy okazji górskiego tygodnia mam dla Was 5 propozycji na idealne prezenty dla osób lubiących góry. I nie są to książki 😉

Wojciech Dutka, Bractwo mandylionu (wydawnictwo uzupełnione 2020)

Bractwo mandylionu to uzupełnione wydanie książki Wojciecha Dutki. To opowieść na kilka wieczorów, ale wciąga jak najlepsza książka przygodowa.