Strona główna Książki Rachel Abbott, Zamknij drzwi (2020)

Ostatnio opublikowane

Karolina Morawiecka, Zagadka drugiej śmierci czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)

Chociaż to już czwarty tom z Karoliną Morawiecką, jako panią detektyw, to tak naprawdę moje pierwsze spotkanie z książką Karoliny Morawieckiej, autorką.

Wojciech Dutka, Bractwo mandylionu (wydawnictwo uzupełnione 2020)

Bractwo mandylionu to uzupełnione wydanie książki Wojciecha Dutki. To opowieść na kilka wieczorów, ale wciąga jak najlepsza książka przygodowa.

Regina Brett, Trudna miłość. Mama i ja (2020)

Bardzo lubię książki Reginy Brett, za spokój, lekkość, szczerość i taką ujmującą prostotę. Wiele z tych książek wynoszę i wiele mnie uczą....

Katarzyna Janus, Błękitny dom nad jeziorem (2020)

Błękitny dom nad jeziorem to powieść jakie lubię najbardziej. Nieco sentymentalna, melancholijna i tak po prostu zwyczajna i ciepła.

20 książek na jesienne wieczory, czyli co czytać tej jesieni

Starałam się wybrać książki, które zrobiły na mnie wrażenie, ale też skupiałam się na różnych gatunkach, aby każdy znalazł coś dla siebie....

Rachel Abbott, Zamknij drzwi (2020)

Zamknij drzwi to 9 tom z serii z Tomem Douglasem w roli głównej, ale spokojnie nie musicie czytać wszystkich poprzednich, aby sięgnąć po tę książkę.

Kiedy ktoś puka do drzwi…

Tak jak wspominałam na wstępie nie ma konieczności czytania całości, aby sięgnąć po najnowszą książkę Abbott. Najważniejsze wątki autorka sprawnie przypomina. Osobiście czytałam bodajże trzy pierwsze tomy i dopiero teraz znowu wróciłam do książek tej autorki. Zapewne przeczytanie całości dałoby mi pełniejszy obraz dotyczący wiodącej postaci i wydarzeń jaki miały miejsce w jej życiu, ale to nie jest aż tak ważne, chyba, że ktoś lubi czytać serie w kolejności.

Niemniej Zamknij drzwi to kolejna książka Abbott, od której trudno się oderwać. Niby nie ma w tych historiach nic skomplikowanego, często opierają się one o znane schematy a i tak za każdym razem daję się nabrać i na końcu jestem zdziwiona. I właśnie to lubię w tych powieściach psychologicznych autorki. Lekkość formy, z pozoru proste historie a na koniec spore emocje.

Zamknij drzwi to historia Jo Palmer i jej partnera Asha, którzy razem wychowują córkę kobiety. Kiedy pewnego dnia w ich drzwiach staje policja i zabiera mężczyznę pod zarzutem skrzywdzenia dziecka świat Jo wywraca się do góry nogami. Dodatkowo opieka społeczna zabiera jej córkę, aby ją przesłuchać. Kiedy okazuje się, że w żadnym areszcie nie ma jej partnera, a nikt z opieki społecznej nie wie o takim przesłuchaniu kobieta wpada w panikę. Wygląda na to, że oboje zostali uprowadzeni. Rodzi się pytanie, dlaczego? Czy Tomowi tym razem uda się zdążyć na czas i złapać osoby odpowiedzialne za te działania? Cóż… Na te pytania znajdziecie odpowiedź sięgając po najnowszą książkę Abbott.

Zamknij drzwi to opowieść o piętrzących się tajemnicach, niedopowiedzeniach, braku zaufania oraz o powolnym wpadaniu w panikę. Paraliżujący strach, który sprawia, że sami sobie zaczynamy nie wierzyć, że każdy, nawet najbliższy jest dla nas podejrzany, a my z trudem łapiemy oddech. To historia o matczynej miłości, gotowej stawić czoła każdemu złu i zaprzedać duszę diabłu byłby tylko dziecko było bezpieczne. Autorka bardzo sprawnie myli tropy, rzuca podejrzenia na rożnych bohaterów, a my mamy frajdę, jeśli cokolwiek uda nam się połączyć w całość.

To z jednej strony lekko napisana powieść psychologiczna, a z drugiej historia ważna, jakich wiele. Opowieść o zaufaniu i jego braku, o próbach stworzenia rodziny, o odrzuceniu, błędach i wyrzutach sumienia. Niewątpliwie autorka potrafi wciągnąć czytelnika w swój świat i gwarantuje mu dobrą rozrywkę, a ja nic więcej od takich książek nie oczekuję. Szybka lektura, która mnie wciągnie od pierwszych stron, dobra rozrywka, ale też miejscami nieco refleksyjna opowieść. Polecam Waszej uwadze!

Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane

Książki na jesienne wieczory, co wybrać?

Jesień powoli rozgościła się na świecie. Jest piękna i kolorowa, ale bywa też deszczowa i zimna. Z każdym dniem zbliżamy się także do zimy....

22 najlepsze książki przeczytane w 2019 roku

Jako, że jestem u siebie nie muszę wybierać 10, czy 5 najlepszych książek ubiegłego roku. Wyszło 22. Są to książki, które utkwiły...

Najpiękniejsze cytaty o miłości

Dzisiaj walentynki. Jedni to święto obchodzą inni nie. Dla zakochanych to wyjątkowy dzień, zaś przeciwnicy wytykają, że kochać powinno się każdego dnia i to...

Prezenty dla miłośników gór

Przy okazji górskiego tygodnia mam dla Was 5 propozycji na idealne prezenty dla osób lubiących góry. I nie są to książki 😉

Wojciech Dutka, Bractwo mandylionu (wydawnictwo uzupełnione 2020)

Bractwo mandylionu to uzupełnione wydanie książki Wojciecha Dutki. To opowieść na kilka wieczorów, ale wciąga jak najlepsza książka przygodowa.