Październikowe Tu i teraz będzie dotyczyło Targów Książki w Krakowie. Chodźcie na krótkie podsumowanie. Znajdziecie sporo zdjęć. Pozwoliłam sobie też na trochę prywaty.

Targi Książki to dobra okazja do spotkań z ludźmi, którzy mają taką samą pasję. W tym roku Kraków odwiedziło 70 tys. ludzi, co niestety dało się odczuć zwłaszcza w sobotę. Kolejny rok nie jestem przekonana, czy organizacja takiego wydarzenia w Hali Expo jest dobrym rozwiązaniem. Z jednej strony cieszy fakt, że tak wiele osób jest zainteresowanych wydarzeniem promującym czytelnictwo, z drugiej strony organizacja wydarzenia na taką skalę na takiej przestrzeni jest zwyczajnie niebezpieczna. Na szczęście nie doszło do żadnych incydentów, ale myśl o ewentualnej ewakuacji napawała mnie strachem.

Niemniej poza organizacyjnymi niedociągnięciami to były fajne trzy dni. Spędziłam je głównie z Paulą z bloga Rude recezuje. Anią znaną z IG jako @mrs.klimas.reads i Tomkiem z bloga Nowalijki. Paula i Ania dzięki za nawigację cały weekend! 😉 W końcu udało się poznać na żywo Bartka z BartoszCzyta, zrobić zdjęcie i porozmawiać z Martą z bloga Fantastyczne książki i jak je znaleźć, czy z Robertem z Wspieraj Kulturę. W końcu też spotkałam się z Jankiem z Tramwaju nr 4! 😉 Oprócz spotkań z blogerami spotkałam się z kilkoma autorami autorkami. Od teraz Targi Książki w Krakowie będą kojarzyć mi się z Panem z brodą! 😉 I udało się kupić tylko jedną książkę, skusiłam się na Początek Dana Browna. Oczywiście nie obyło się bez książkowych prezentów i tak od Pań z Wydawnictwa Dobra Literatura dostałam kolejną książkę Danki Braun oraz Anielską zimę Aleksandry Tyl, a od Wydawnictwa Od deski do deski Witraż Agnieszki Korzeniewskiej.

Ilość miłych słów odnośnie tego co robię nieco mnie przytłoczył. Zwłaszcza cieszą mnie reakcje moich czytelników, to naprawdę fajne uczucie bycia docenianym. A teraz zobaczcie jak to wszystko wyglądało 😉

Z Joanna Szarańską na wesoło i całkiem poważnie 😉

Z Martą i Anią 😉

Z Magdleną Knedler i Tomkiem 😉

Z Robertem Małeckim i Marcelem Woźniakiem 😉

Z Joanną z Subiektywnik literacki Joanny Hilińskiej 😉

Z Paulą, Robertem i Anią 😉

Z Robertem i Jankiem 😉

Z Małgorzatą Rogalą 😉

Z Kasią Puzyńską 😉

Z Agnieszką Walczak-Chojecką 😉

Z Piotrem i Moniką z Czwartej Strony 😉

Wspomniana prywata to podziękowania dla Piotra z Czwartej Strony, który po trzech latach odchodzi z wydawnictwa i rozpoczyna swoją przygodę w Wydawnictwie Rebis. Piotr dzięki za wszystkie świetne akcje, żarty i dystans jaki masz do siebie i otoczenia. Trzymam kciuki!

I na koniec Kraków 😉

  • Księgozbiór Kasiny

    oj to fantastyczna przygoda… będzie co wspominać! aż zazdroszczę tych wrażeń, ale może kiedyś mi się też uda wybrać na targi…