Walentynki z przymrużeniem oka, czyli książki dla niej i dla niego

Znacie taki mem krążący po internecie ze zdaniem: chciałabym, aby mój facet zamiast kwiatów zabrał mnie do księgarni? Może też zdarzyć się całkiem odwrotnie i będziemy chcieli swoją połówkę zamienić na lepszy model. Zatem mam rozwiązanie, aby zamiana okazała się korzystna. 

Postanowiłam się zabawić i znalazłam Paniom nowych mężczyzn (facetów), a Panom nowe kobiety (dziewczyny). Takie zmiany nie wywołają zbyt wielkich dramatów w związkach, a staną się ciekawym urozmaiceniem wspólnych wieczorów. Zatem nie przedłużając drogie Panie i Panowie, oto Wasze alternatywne drugie połówki, z którymi możecie spędzić wieczór bez obawy o przysłowiowego focha. Chyba 😉 Nie wszystkie książki czytałam, a przy ich wyborze bazowałam na opisach (oznaczone *)

Książki dla niej

Mężczyzna w białych butach, osobiście nie polecam tego osobnika na romantyczny wieczór. Okropny typ. Jednak to dobrze napisana historia, która potrafi wywołać dreszcze (dosłownie). Michał Larek i Waldemar Ciszak odtwarzają sprawę mordercy, który za cel obierał sobie małych chłopców. Nie wiem, czy któraś z nas chciałaby zamienić swojego partnera na takiego typa 😉 Możecie to zrobić tylko na chwilę, by poczuć chwile grozy, ale też przeczytać o tym jak okrutny potrafi być drugi człowiek.

Mężczyzna doskonały*, czyli poszukiwany przez każdą z nas. Książę na białym koniu w lśniącej zbroi. Zapominamy, że czasem lepszy jest stajenny z charakterem. Jak głosi opis Mężczyzna doskonały to  dziwak do sześcianu. Brzmi ciekawie? Czasem doskonałe jest to, co najdziwniejsze i nikt z nas nie jest w pełni normalny.

Facet z ogłoszenia, to urocza historia, którą czytałam jakiś czas temu. Typowo babskie czytadło na kilka wieczorów. Faceta można też zmienić na Męża z ogłoszenia, przecież mąż to też facet. To kolejna zabawna i lekka opowieść o poszukiwaniu miłości, o rozstaniach, o szczęściu.

Mężczyzna z lasu*, wiecie taki pełen wrodzonych instynktów, dziki, czasem nieprzewidywalny. Co Wy na to? Ten bohater całe życie radził sobie sam. Pewnego dnia spotyka mężczyznę, który w lesie bije psa. Zaledwie kilka chwil wystarcza, by wciągnięty w wir agresji uruchomił serię wydarzeń, podczas których pozna samego siebie, doświadczy poczucia winy i odrzucenia.

Zwyczajny facet*. Może po prostu takiego chcemy? Małgorzata Kalicińska pokazuje,że czasem kopnięcie losu przynosi nam wyzwolenie… I jak czytamy po raz kolejny udowadnia, że miłość może połączyć i uzdrowić pokaleczone osoby i być nadzieją na spełnione życie. Jesienią też rozkwitają kwiaty… Całkiem możliwe, że ten zwyczajny facet siedzi obok i zaczytuje się w jakiejś Dziewczynie 😉

Książki dla niego

Dziewczyna w lodzie pozwoli Wam ochłonąć, ale nie tak do końca, gdyż to dobrze napisana i trzymająca w napięciu historia. Mroczny Londyn, intrygująca pani inspektor i zagadka nie do końca oczywista. Przepis na miły wieczór? Raczej wieczór mrożący krew w żyłach!

Dziewczyna z daleka czasem może okazać, że jest lepszym wyjściem niż ta siedząca obok. Oczywiście to tylko chwilowe rozwiązanie 😉 Niemniej ta dziewczyna może spodobać się również mężczyzn. Ciekawy wątek historyczny, trochę męskiej rywalizację o serce pewnej białogłowy i intrygująca staruszka.

Dziewczyna w walizce*. Musicie uważać żebyście zbytnio nie przepadli w lekturze Dziewczyn, bo sami możecie zobaczyć walizki. Przed drzwiami. Już w opisie czytamy, że droga do szczęśliwej miłości rzadko przebiega bez komplikacji. Strzeżcie się! 😉

Dziewczyna z Summit Lakeczyli taka, z którą możecie przenieść się w klimatyczne rejony Summit Lake. Klimatyczne, nie oznacza bezpieczne. Należy uważać, bo ta opowieść, chociaż na pierwszy rzut oka bardzo prosta potrafi nas wciągnąć, co może nie spodobać się drugiej połowie.

Dziewczyna, którą kochałeś. A dokładnie, którą kochasz. Zobacz siedzi obok i skupia się na wyimaginowanym mężczyźnie. Zanim poznasz historię pewnego obrazu może czas odłożyć książkę i sprawdzić, czy druga połowa jest Najszczęśliwszą dziewczyną na świecie? 😉

Marta Mrowiec

Gdyby nie książki zapewne więcej pisałaby o muzyce, gdyby nie muzyka więcej pisałaby o książkach. Dwa światy, które wypełniają moje życie. Świat dźwięków, o których szerzej wypowiadam się na jednej ze stron muzycznych oraz świat kreowany za pomocą słowa, o którym wypowiadam się tutaj.

Ostatnio opublikoWANE