Strona główna Książki Wiktoria Gische, Czas zmian (2020)

Ostatnio opublikowane

Karolina Morawiecka, Zagadka drugiej śmierci czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)

Chociaż to już czwarty tom z Karoliną Morawiecką, jako panią detektyw, to tak naprawdę moje pierwsze spotkanie z książką Karoliny Morawieckiej, autorką.

Wojciech Dutka, Bractwo mandylionu (wydawnictwo uzupełnione 2020)

Bractwo mandylionu to uzupełnione wydanie książki Wojciecha Dutki. To opowieść na kilka wieczorów, ale wciąga jak najlepsza książka przygodowa.

Regina Brett, Trudna miłość. Mama i ja (2020)

Bardzo lubię książki Reginy Brett, za spokój, lekkość, szczerość i taką ujmującą prostotę. Wiele z tych książek wynoszę i wiele mnie uczą....

Katarzyna Janus, Błękitny dom nad jeziorem (2020)

Błękitny dom nad jeziorem to powieść jakie lubię najbardziej. Nieco sentymentalna, melancholijna i tak po prostu zwyczajna i ciepła.

20 książek na jesienne wieczory, czyli co czytać tej jesieni

Starałam się wybrać książki, które zrobiły na mnie wrażenie, ale też skupiałam się na różnych gatunkach, aby każdy znalazł coś dla siebie....

Wiktoria Gische, Czas zmian (2020)

Ostatnio opowiadałam Wam o Niespokojnych latach, tym razem znowu wracamy do kamienicy pod Irysami, w której wiele się dzieje, a wszystkie wydarzenia blakną na tle wojennych czasów.

Bardzo czekałam na powrót do kamienicy pod Irysami. Pierwszy tom bardzo przypadł mi do gustu. To historia tego rodzaju, po którą chętnie sięgam, i która polecam z czystym sumieniem. A w kamienicy, jak zwykle wiele się dzieje!

Eleonora nie potrafi pogodzić się z decyzją Juliana, Stefania cierpi po stracie ukochanego. Siostry kolejny raz zostały wystawione na próbę. Z kolei Julian uzmysławia sobie jak wieli błąd popełnił. Kiedy na nowo otwiera kancelarię, okazuje się, że jego siostra Rozalia, pragnie rozwodu, co zapewne wywoła niemały skandal. I tak w dużym skrócie piszę o wydarzeniach z Czasu zmian, gdyż nie będę Wam odbierać przyjemności z zagłębiania się w tę opowieść.

Czas zmian to wielowątkowa opowieść o tym, co w życiu najważniejsze. O młodzieńczych porywach serca, ale też dojrzałych decyzjach, o miłości, walce o prawo głosu, o ambicji i upartości, oraz o tym, że to wiele lat temu kobiety wywalczyły to, że teraz swobodnie możemy się realizować nie tylko jako matki, żony i kucharki. Bohaterki Czasu zmian są młode, silne i ambitne. Mimo tego, że mają wiele przeszkód do pokonania nie poddają się, a krok po kroku dążą do realizacji swoich celów. To świetne postaci, które obrazują jak długą drogę przeszły kobiety, aby dzisiaj czuć się wolne i spełnione.

Wiktoria Gische bardzo plastycznie opowiada o wojennym Krakowie, zabiera nas do miasta, które też zmaga się z wieloma problemami. Marzy mi się, aby ktoś zekranizował tę serię. To jedna z tych historii, od których nie sposób się oderwać i z czystym sumieniem Wam ją polecam! Wojenne zawirowania, tajemnice, miłość, walka o dobre imię to wszystko znajdziecie w Czasie zmian. Cóż, czekam niecierpliwie na dalsze losy bohaterów, z którymi się bardzo zżyłam. jeśli jeszcze nie znacie tej serii, to zacznijcie od pierwszej części, o której pisałam tutaj. Zachęcam Was także do przeczytania wywiadu z autorką, o tutaj.

Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane

Książki na jesienne wieczory, co wybrać?

Jesień powoli rozgościła się na świecie. Jest piękna i kolorowa, ale bywa też deszczowa i zimna. Z każdym dniem zbliżamy się także do zimy....

22 najlepsze książki przeczytane w 2019 roku

Jako, że jestem u siebie nie muszę wybierać 10, czy 5 najlepszych książek ubiegłego roku. Wyszło 22. Są to książki, które utkwiły...

Najpiękniejsze cytaty o miłości

Dzisiaj walentynki. Jedni to święto obchodzą inni nie. Dla zakochanych to wyjątkowy dzień, zaś przeciwnicy wytykają, że kochać powinno się każdego dnia i to...

Prezenty dla miłośników gór

Przy okazji górskiego tygodnia mam dla Was 5 propozycji na idealne prezenty dla osób lubiących góry. I nie są to książki 😉

Wojciech Dutka, Bractwo mandylionu (wydawnictwo uzupełnione 2020)

Bractwo mandylionu to uzupełnione wydanie książki Wojciecha Dutki. To opowieść na kilka wieczorów, ale wciąga jak najlepsza książka przygodowa.