Strona głównaKsiążki3w1: O kropkach, miłości i języku

Ostatnio opublikowane

3w1: O kropkach, miłości i języku

W dzisiejszym wpisie chcę Wam krótko opowiedzieć o trzech książkach, nietypowych poradnikach, z których każdy znajdzie coś dla siebie.

Włodek Markowicz, Kropki

Kropki to był strzał w dziesiątkę. Bo to nie jest poradnik mówiący, że jesteś zwycięzcą, możesz wszystko i masz ruszać tyłek. To takie punkty wyjścia. Kropki, które sam musisz połączyć, pytania, które musisz sobie zadać i szukać odpowiedzi. Książka na raz, której nie warto na raz przeczytać, więc tak czytam powtarzam i łączę kropki. Markowicz nie daje gotowych rad, nie mówi co mamy robić, jak mamy żyć i jakich wyborów dokonywać. Mądre podejście do wielu spraw, trafne uwagi i mnóstwo pytań, które później kołatają nam się w głowie.

Tatiana Mindewicz-Puacz, Miłość i co dalej?

Podobnie jak Markowicz, również Tatiana w swojej najnowszej książce nie daje nam gotowych recept na to jak kochać i czuć się kochanym. Nie ma tutaj różowo-landrynkowej miłości, motylków w brzuchu i pięknej otoczki. Są za to problemy. Trzy kobiety, trzy różne historie i trzy różne związki. Śledząc ich losy każda z nas może zadać sobie podobne pytania, postawić się na ich miejscu (o ile już nie jest) i spróbować rozwiązać problem. Tatiana nie narzuca gotowych rozwiązań, stoi z boku i próbuje zagłębić się w przyczyny danego stanu rzeczy. Jestem przekonana, że w każdej z tych kobiet, każda z nas znajdzie cząstkę siebie. W swojej najnowszej książce autorka cytuje też fragmenty następnej pozycji, o której wam wspominam.

Pokochawszy

Mądra rozmowa dwójki nadal zakochanych w sobie osób. Profesor Jerzy Bralczyk wraz ze swoją żoną Lucyną Kwilli rozmawiają z Karoliną Oponowicz o miłości, szacunku, języku. W tym wszystkim są bardzo autentyczni a ich rozmowa często przybiera żartobliwy ton. Mają dystans do życia, siebie i swojego małżeństwa. Dla wszystkich, którzy lubią rozmawiać o życiu, z dbałością o język. Powracam co jakiś czas do fragmentów uśmiechając się pod nosem. Z tej rozmowy wyłania się obraz zgranego maleństwa, mimo tego że tworzą go dwa silne charaktery.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane