Strona głównaKsiążkiAndrzej G. Kruszewicz, Sekretne życie zwierząt (2020)

Ostatnio opublikowane

Andrzej G. Kruszewicz, Sekretne życie zwierząt (2020)

O zwierzętach nie wiem za wiele, ostatnio jednak częściej sięgam po książki im poświęcone i nie mogę się nadziwić, jaki to jest fascynujący temat i ile można się dowiedzieć.

Jakiś czas temu polecałam Wam dwie książki Jacka Karczewskiego, a mianowicie Jej wysokość gęś oraz Noc sów. Tym razem mam dla Was propozycje książki, która nie skupia się wyłącznie na jednym gatunku zwierząt a stanowi ciekawy przekrój wielu różnych gatunków. Autor, Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego ogrodu zoologicznego i zoolog świetnie je zna i opowiada o nich z wielkim zaangażowaniem i pasją. Dowiedziałam się bardzo wielu rzeczy, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Bo z Sekretnego życie zwierząt dowiemy się, które gatunki są najbardziej opiekuńcze, gdzie samice stoją na czele, jak wyglądają niektóre akty miłosne, kto jest stały w uczuciach, a kto nie bardzo. Autor stara się opowiadać o smaczkach z życia zwierząt a robi to z dystansem i poczuciem humoru. Świetnie się bawiłam podczas lektury tej książki.

Czy zebra jest biała w czarne paski, czy czarna w białe paski? Które zwierzę ma kolce na penisie? A która samica potrafi przechowywać nasienie w drogach rodnych aż do momentu aż będzie sprzyjająca pogoda? Czyje zwierzę potrafi w kilka dni przytyć 20 kilogramów? Sekretne życie zwierząt to fascynująca opowieść o życiu. Autor zabiera nas do świata, którego pewnie zbyt dobrze nie znamy pokazując jego różnorodność, wyjątkowość i dostosowywanie się do panujących warunków. Po lekturze widać, że autor jest pasjonatem, a jego książka nie jest tylko zbiorem suchych opowieści. To jedna z tych książek, po które mogą sięgnąć dorośli, jak i nieco młodsi czytelnicy. Ciekawie podana dawka wiedzy, którą czyta się z uśmiechem na twarzy. Co więcej autor co jakiś czas pokazuje, jak wiele wspólnego ma wiele gatunków zwierząt z zachowaniami ludzi.

Sekretne życie zwierząt to ciekawa i wciągająca książka o tym, co często nam umyka. Autor zabiera nas do świata zwierząt i uchyla rąbka tajemnicy dotyczącego ich życia. A okazuje się, że wbrew pozorom prowadzą one niezwykle intensywne i ciekawe życie. Jeśli jesteście ciekawi świata i lubicie przyswajać nowe wiadomości to jest to świetna propozycja właśnie dla Was. Śmiało możecie ją czytać razem ze swoimi starszymi dziećmi, dla których to będzie ciekawa lektura!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane