Strona głównaKsiążkiKristin Hannah, Kobiety (2024)

Ostatnio opublikowane

Kristin Hannah, Kobiety (2024)

Oficjalnie jestem chyba największą fanką Kristin Hannah. Z każdą kolejną książką coraz bardziej!

Kristin Hannah już od dawna jest tą autorką, po której książki sięgam w ciemno! Czytałam Słowika, Nocną drogę, Wielką samotność, Powrót do domu i kilka innych pozycji i z każdą kolejną powieścią utwierdzam się w przekonaniu, że Hannah ma niezwykły dar do tworzenia swoich opowieści. Dzisiaj w ramach Współpracy reklamowej z Wydawnictwem Świat Książki opowiem Wam o Kobietach.

Frances ,,Frankie” McGrath w momencie, gdy w Wietnamie trwa wojna decyduje się na zostanie wolontariuszką. Rzeczywistość, którą tam zastaje przytłacza ją, jednak okazuje się, że jest świetna w tym, co robi. Na miejscu nawiązuje przyjaźnie, a nawet zakochuje się. Niestety wojna rządzi się swoimi prawami i dziewczyna musi być tego świadoma. Powrót do domu też nie okazuje się łatwy. Frances będzie musiała zmierzyć się ze wspomnieniami, koszmarem wojny i swoimi traumami.

Przeczytajcie Kobiety. Mówię Wam! Nie będziecie żałować. I na tym mogłabym skończyć 😉 Kobiety to pełna emocji opowieść o poświęceniu, ambicji i niezwykłej odwadze. To hołd oddany osobom walczącym podczas wojny w Wietnamie, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na kobiety w tej wojnie, które często były zupełnie zapomniane i pomijane. Kristin Hannah pokazuje podziały, jakie ta wojna wywołała w amerykańskim społeczeństwie oraz zamieszki i manifestacje z tym związane. Z drugiej strony Kobiety to opowieść o silnej przyjaźni i miłości, która potrafi zrodzić się w nawet najcięższych warunkach. Autorka kilka razy złamała moje serce i sprawiła, że miałam łzy w oczach! Pełna emocji, bolesna i poruszająca historia, która na długo we mnie zostanie. Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane