Strona głównaKsiążkiKrzysztof Łapiński, Świnia Malwina (2022)

Ostatnio opublikowane

Krzysztof Łapiński, Świnia Malwina (2022)

Jak wiecie ostatnio często sięgam po książki skierowane do młodszych czytelników. Można powiedzieć, że badam grunt przed proponowaniem lektur mojemu małemu czytelnikowi. Kolejny raz trafiłam na dwie mądre i urocze historie, które na pewno trafią na półkę małego czytelnika.

W momencie, gdy Wydawnictwo Agora dla dzieci wyszło z propozycją współpracy przy książce Świnia Malwina bardzo się ucieszyłam. Usiadłam do lektury i… przeczytałam w jeden wieczór. To świetna historia! Co więcej zaraz po lekturze poprosiłam Panią z wydawnictwa o pierwszą część, która opowiada o przygodach Dzika Dzikusa. Książki te można czytać niezależnie od siebie, ale polecam całość. Po pierwsze trochę się uzupełniają te opowieści, a po drugie to zwyczajnie świetne i mądre historie.

Wszystko dzieje się w Lesie Kabackim, w którym pojawia się pewien Troll, który usilnie próbuje skłócić jego mieszkańców zrzucając podejrzenia o chorobie na Dzika Dzikusa. W wyniku wielu zbiegów okoliczności udaje się odkryć prawdę, a Troll musi odpracować swoje przewinienia. Druga część opowiada o pojawieniu się kolejnego stworzenia w lesie, tym razem zagubionej świni. Dzielne zwierzęta postanawiają się wraz z nią udać na wyprawę, aby bezpiecznie dotarła do celu. Po drodze czeka ich wiele przygód i problemów, z którymi muszą się zmierzyć.

Zarówno książka Dzik Dzikus, jak i Świnia Malwina to urocze, pełne ciepła, humoru i mądrości opowieści o tym, co w życiu ważne. Te małe zwierzątka uczą empatii, szacunku i zrozumienia drugiej osoby w potrzebie. Cieszę się, że powstają takie opowieści, po które mogą sięgać młodsi czytelnicy. Opowieści, które ich uwrażliwią na krzywdę słabszych i pokażą, że warto stanąć po stronie tych, którzy sobie nie radzą. Warto też zwrócić na samo wydanie. Twarda okładka, grube strony i cudne ilustracje autorstwa Marty Kurczewskiej.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane