Strona głównaKsiążkiBiografie, wspomnieniaMonika Kassner, Ludzie, których powinieneś znać, bo zmienili świat (2019)

Ostatnio opublikowane

Monika Kassner, Ludzie, których powinieneś znać, bo zmienili świat (2019)

Mickiewicz, Skłodowska, Szymborska. Nic tych rzeczy, tym razem autorka postawiła na postacie, które powinniśmy znać o o których pewnie tylko słyszeliśmy, albo i nie.

Ludzie, których powinieneś znać, bo zmienili świat to ciekawa propozycja nie tylko dla młodszych czytelników. W swojej książce w krótkich historiach Kassner opowiada nam o wyjątkowych Polakach i Polkach, którzy przyczynili się do rozwoju nauki, sztuki i byli znani w różny dziedzinach, a o których mówi się mało albo wcale. Tym samym możemy poznać sylwetkę Adolfa Becka, Zuzanny Glinczanki, Marcina Kacprzaka, Kazimierza Michałowskiego i wielu, wielu innych ludzi. Bo czy wiedzieliście, że kamizelkę kuloodporną wynalazł Polak, podobnie jak witaminy czy kamerę? Ja nie wiedziałam, a dzięki tej książce już wiem. Dlatego bardzo lubię, gdy powstają takie nieoczywiste książki, zwłaszcza, gdy są skierowane do młodszych czytelników. Bo te historie mogą czytać młodsi czytelnicy wraz z rodzicami. Co więcej każdy z rozdziałów zakończony jest rysunkiem postaci, który można pokolorować. Bardzo fajny pomysł!

Jeżeli macie w domu małych, ciekawskich to śmiało posuńcie im do czytania Ludzi, których powinieneś znać, bo zmienili świat. Świetna propozycja!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane