Strona głównaKsiążkiMyślenie jest erotyczne - Obrazki (2017)

Ostatnio opublikowane

Myślenie jest erotyczne – Obrazki (2017)

Myślenie jest erotyczne to zbiór krótkich form literackich, które przepełnione są różnorakimi emocjami. 

Obrazki to nieco ponad 100 stron opowieści o miłości, namiętności, samotności rozczarowaniu. O autorze nie wiemy praktycznie nic.

Jestem anonimowym autorem. Zajmuję się pisaniem o kobietach, mężczyznach, emocjach i erotyce.

I własnie bohaterami Obrazków są zarówno kobiety, jak i mężczyźni. To im autor oddaje głos w narracji pierwszoosobowej, ale potrafi też opowiadać o wydarzeniach stojąc z boku. Tym samym mamy do czynienia z różną narracją, przez co niektóre opowieści są bardziej emocjonalne, inne mniej. Myślenie jest erotyczne pobudza zmysły i działa na wyobraźnię. Autor zabiera nas w świat seksualnych fantazji, wyobrażeń i oczekiwań, ale z drugiej strony pokazuje żal i rozczarowanie, samotność i poszukiwanie bliskości. Język, którym operuje potrafi być subtelny i pełen niedopowiedzeń, ale też wulgarny i bezkompromisowy. To ciekawe zestawienie krótkich form literackich, z których w całości wyłania się różnoraki obraz relacji międzyludzkich, emocji pomiędzy mężczyznami i kobietami, ale też osobami tej samej płci.

Tematy tabu? W tym przypadku nie istnieją. Być może Obrazki nie są dla każdego, być może do pewnych rzeczy musimy dorosnąć, przeżyć je, poczuć, odważyć się o nich rozmawiać. Być może poruszane tematy są dla wielu zbyt intymne i nie chcemy się nikim z nimi dzielić. Być może. Niemniej jak twierdzi autor, seks można uprawiać, ale erotykę należy rozumieć. I w jego Obrazkach jest mnóstwo erotyki i emocji. Nie zawsze łatwych i przyjemnych. Czasem pozbawionych złudzeń, przepełnionych goryczą i rozczarowaniami, ale też zmysłowych i niezwykle sensualnych. Pozycja tym bardziej intryguje, gdyż zupełnie nie wiemy kim jest autor.

 

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Komentarze

Najczęściej czytane