Strona głównaKsiążkiSue Roberts, Niektórzy wolą życie po grecku (2022)

Ostatnio opublikowane

Sue Roberts, Niektórzy wolą życie po grecku (2022)

Niektórzy wolą życie po grecku to letnia, wakacyjna powieść, która świetnie się sprawdzi na urlopie, ale nie tylko. To zabawna, pełna przygód, ale też tajemnic opowieść o tym, co w życiu najważniejsze.

Anna zdecydowała się zrezygnować z pracy w banku w Manchesterze, bo czuje, że coś jej w życiu umyka. W dodatku właśnie rozstała się ze swoim chłopakiem, któremu daleko było do wierności. Brakuje jej obecności taty, który odszedł jakiś czas temu, dlatego kiedy znajduje u niego w domu mapę z zaznaczoną trasą podroży postanawia wyruszyć w nią jego kamperem. W podróż zbiera ze sobą Demi, siedemdziesięcioletnią sąsiadkę, która pochodzi z Grecji, a właśnie tam planuje wybrać się Anna. Ich wspólna wyprawa obfituje w wiele przygód. Poznają autostopowicza i okazuje się, że Dara jest Irlandczykiem, a Anna wpadła mu w oko. Czy kobieta skusi się na wakacyjny romans z mężczyzną, który oficjalnie mówi o swoich dalszych podróżach i braku stałego miejsca pobytu? Jaką tajemnicę z przeszłości skrywa Demi?

Parę lat temu spędziłam urlop na Kefalonii, jak cudownie było tam wrócić za sprawą Anny i ponownie zgubić się wśród greckich ścieżek. Świetnie oddany klimat wyspy, lokalnych miejscowości i opisy jedzenia, że aż ślinka cieknie. Poza tym Sue Roberts opowiada o tym, że każdy z nas ma swoje tajemnice, które prędzej czy później wyjdą na jaw lub sami zdecydujemy je wyjawić, tak jak Demi. Jej historia pokazuje, że na naprawę błędów z przeszłości nigdy nie jest za późno. I to co w oczach innych może być uznawane za błąd tak naprawdę było sytuacją bez wyjścia. W najnowszej powieści autorki znalazło się również miejsce na romans, a kto wie może na coś więcej? To mądra i wartościowa lektura pełna ciepła i uroku.

Jak wspomniałam wyżej Niektórzy wolą życie po grecku to ciepła i urocza powieść, z mnóstwem zabawnych momentów, ale też tych, które pozwolą się nam wzruszyć. To na pewno będzie jedna z moich ulubionych wakacyjnych historii. Mam nadzieję, że skusicie się na greckie klimaty i razem z Anną wyruszycie w tę podróż.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane