Strona głównaKsiążkiKryminałAgnieszka Płoszaj, Nie zabijaj (2023)

Ostatnio opublikowane

Agnieszka Płoszaj, Nie zabijaj (2023)

Jak się okazuje jestem mistrzynią zaczynania serii od drugiego tomu. Jak dostałam propozycję współpracy reklamowej przy tym tytule, jakoś nie pomyślałam żeby sprawdzić, czy jest to jakaś seria. Niemniej okazuje, że można przeczytać Nie zabijaj bez znajomości Bez wyboru, jednak zdecydowanie polecam zacząć od początku.

Po lekturze Nie zabijaj muszę nadrobić Bez wyboru, tak aby uzupełnić sobie wydarzenia z życia Zoji Sterlak i Mariusza Kradasa. Polubiłam ten duet i chętnie dowiem się, co dokładnie się miedzy nimi wydarzyło! Jak wspominałam wcześniej można przeczytać Nie zabijaj, jako pierwsze i spokojnie będziecie w stanie połapać się w wydarzeniach, jednak jest mały niedosyt pełnego obrazu sytuacji. A musicie mi wierzyć, że to bardzo specyficzna para, która ma za sobą wiele przejść.

Kiedy na planie zdjęciowym zostaje zamordowany znany influencer Mariusz Kardas jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że to zbrodnia, która pociągnie za sobą kolejne. Telewizyjna wróżka traci swoje życie przybita do stołu, a modelka zostaje znaleziona w pustostanie. Każda z ofiar zapłaciła za swoje grzechy. Tak twierdzi morderca, który jest o krok przed policją. Zoja Steralak i Mariusz Kardas muszę go złapać, nim życie straci kolejna osoba. Początkowo śledztwo prowadzi do grupy Herosów, fanatyków religijnych broniących wiary. Czy kobiecie uda się rozwikłać zagadkę wszystkich zabójstw, nim morderca kolejny raz zaatakuje?

Nie zabijaj to kryminał, w którym od samego początku sporo się dzieje. To historia pokazująca, jak traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa i nieprzepracowane traumy wpływają na nasze życie, a także do czego może doprowadzić złudna wiara we własną siłę. To historia o obłędzie, złu, które jest obezwładniające i o szaleństwie. Agnieszka Płoszaj skupia się także na głównych grzechach współczesnego świata. Na próżności, pysze, dążeniu po trupach do celu. Nie zabijaj to sprawnie napisany kryminał, od którego trudno się oderwać. Życie to sztuka, czasem tylko źle pojmowana może przynieść wiele szkody. Dajcie się porwać lekturze i razem z policją spróbujcie wytypować mordercę! Czytajcie!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane