Strona głównaKsiążkiRegina Brett, Mów własnym głosem. 50 lekcji, jak głosić swoją prawdę (2018)

Ostatnio opublikowane

Regina Brett, Mów własnym głosem. 50 lekcji, jak głosić swoją prawdę (2018)

Regina Brett ma wielu zwolenników, ale też przeciwników. Ja należę do pierwszej grupy i zwyczajnie lubię sposób  jaki autorka opowiada o życiu, daje wskazówki i doradza. Nie ma w niej zadęcia i przekonania, że możesz wszystko i nie masz prawa do upadku.

Poradniki mówiące o tym jak żyć zazwyczaj są bardzo oschłe i z bardzo ogólnymi poradami, które każdy zna. Z książek Brett bije pewnego rodzaju ciepło i miłość. Czytając jej lekcje ma się wrażenie, że siedzi gdzieś obok nas i rozmawia. Powoli tłumaczy, daje przykłady i pobudza do działania, ale nie jest to nachalne. Mów własnym głosem. 50 lekcji, jak głosić swoją prawdę to chyba tom z serii, który najbardziej do mnie przemówił. Być może dlatego, że odnosi się do słowa. I tego mówionego i pisanego.

Brett pokazuje jak ważną role odgrywają słowa w naszym życiu, ile mogę zdziałać dobra, jak również jak wielkie szkody wyrządzić. Poświęciła miejsca na takie istotne tematy, jak samoakceptacja, świadome wyrażanie własnego zdania oraz zgody m.in. na współżycie, wspomniała o głośnej akcji #metoo oraz pokazała, że każdy człowiek może i powinien pisać niezależnie od tego czy planuje wydać książkę, prowadzić blog czy zwykły dziennik. W swoich lekcjach pokazuje jak przygotować się do pisania, jak pisać i co robić, gdy nie potrafimy sobie poradzić z problemami. Ale to tylko wskazówki i rady, które moim zdaniem warto wziąć sobie to serca i zacząć stosować.

Rzadko czytam poradniki i książki mówiące, jak mam żyć i co powinnam robić. Niemniej tę autorkę bardzo lubię za spokój i rozsądne podejście do życia oparte na wdzięczności. Co ciekawe ona tak wiele przeszła a potrafi do tego podejść z uśmiechem i wyrozumiałością a nie żalem i rozgoryczeniem. To ważne, aby nauczyć się tak patrzeć na życie. Na życie, które dostaliśmy w darze i o które powinniśmy dbać. Mów własnym głosem. 50 lekcji, jak głosić swoją prawdę to mądra lektura, z której każdy coś wyciągnie dla siebie. Mnie za każdym razem się udaje inaczej spojrzeć na świat, ludzi wokół i siebie i to jest dla mnie ważne. najnowsza książka Brett to także historia o marzeniach, o tym, że warto je mieć i o nie walczyć. Głównie skupia się tutaj na chęci pisania i rozwoju w tym kierunku, ale to możemy przełożyć na wiele innych rzeczy w naszym życiu, które chcemy zrobić a jakoś zawsze to odkładamy, boimy się reakcji otoczenia i zwyczajnie w siebie nie wierzymy. Co ciekawe ta książka jest dedykowana Polakom i sporo w niej o nas Polakach i naszej ojczyźnie. Widać, że autorka bardzo lubi nasz kraj i nas. Druga rzecz, która rzuca się w oczy to mniej miejsca poświęconego Bogu i wierze, co dla niektórych może to być plusem. Zwłaszcza, jeśli są osobami niewierzącymi. Jeśli szukacie przyjemnego, lekko motywującego do działania i życiowego poradnika, a raczej zbioru felietonów na pewno się nie zawiedziecie sięgając po najnowszą książkę Brett.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane