Strona głównaKsiążkiMagdalena Kawka, Małgorzata Hayles, Kobiety nieidealne. Iza (2018)

Ostatnio opublikowane

Magdalena Kawka, Małgorzata Hayles, Kobiety nieidealne. Iza (2018)

Jakiś czas temu pisałam Wam o pierwszej części. Przyszedł czas na poznanie kolejnej bohaterki. Przed Wami Iza.

W pierwszej części narratorką była Magda. Kobieta samotnie wychowująca syna, po rozwodzie, która już zaczynała wątpić w swoje szczęście i w to, że znajdzie miłość. W drugiej części autorki oddały głos Izie. Silnej i niezależnej kobiecie pracującej na wysokim stanowisku w korporacji. Iza, podobnie jak Magda, tez sama wychowuje syna, z tym że u niej sytuacja jest bardziej skomplikowana, gdyż jego ojciec jest Japończykiem i mały jest wychowywany w dwóch rożnych kulturach, ale także na dwóch rożnych kontynentach. Gdy kobieta traci pracę jej świat wywraca się do góry nogami, a w tym wszystkim dowiaduje się, że jej biologiczny ojciec żyje, mimo iż od samego początku myślała, że jest inaczej. A to tylko początek niespodzianek jakie szykuje dla niej los. Nieoczekiwana wizyta mamy sprawia, że kobiety w końcu zaczynają ze sobą normalnie rozmawiać i wypracować jakąś w miarę normalną relację na linii matka-córka.

Druga część cyklu skupia się głównie na relacjach jakie łączą dzieci z rodzicami, a w szczególności matki z córkami. Iza, która nigdy nie miała zbyt ciepłych relacji ze swoją matką nie potrafi jej zrozumieć i potrzebuje dużo czasu, aby dojść do pewnych wniosków. Ponadto autorki pokazują, jak ważne znaczenie w naszym życiu ma świadomość tego skąd pochodzimy, jakie mamy korzenie, stąd Kobiety nieidealne to także opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości. o porządkach w przeszłości, często spychanych na dalszy plan, które nieustannie mają wpływ na teraźniejszość. Kolejny raz autorki odzwierciedlają siłę przyjaźni, miłości i akceptacji. Mówią o tym, że pomimo tego, że każda z nas jest tak różna, w głębi jesteśmy do siebie podobne. Chcemy czuć się bezpiecznie, szczęśliwe i kochane. Chcemy, aby nasi bliscy byli szczęśliwi i spełnienie, jednak często nie jest to możliwe, gdy same czujemy się źle w swoim życiu.

Zwyczajność pokazana w tej serii jest jej dużym plusem. Kobiety nieidealne to opowieść, w której każda z nas znajdzie cząstkę siebie. Historia napisana lekko i z poczuciem humoru, jednak niestroniąca od trudnych tematów. To opowieść o miłości, potrzebie bezpieczeństwa, o tym, że każdy chce kochać i być kochanym. Wreszcie to historia o sile kobiecej przyjaźni, która często zostaje wystawiona na próbę. O trudach codzienności, rozczarowaniach, ale też nadziei. Po prostu o życiu, jakie doskonale znamy. Kobiety nieidealne bawi i wzrusza, to świetna propozycja na długie wieczory.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane