Strona głównaKsiążkiCaren Lissner - Druga runda (2016)

Ostatnio opublikowane

Caren Lissner – Druga runda (2016)

Dawniej stara panna, teraz modne określenie singielka. Bohaterki książki Druga runda są przed trzydziestką i usilnie próbują znaleźć sobie odpowiedniego faceta. Z kolei Gert straciła właśnie miłość swojego życia i próbuje na nowo poukładać swoje życie. Przed nią druga runda zmagań o faceta. Co z tego wyniknie?

Druga runda to historia, która przypomina mi Seks w wielkim mieście i Szminkę w wielkim mieście. Jeśli lubicie te seriale, to zapewne polubicie też bohaterki Drugiej rundy. Gert w wypadku straciła męża. Jej przyjaciółki uważają, że nadszedł czas, by w końcu kogoś poznała. One same są zapalone w bojach randkowania, jednak do tej pory nie spotkały odpowiednich mężczyzn. Hallie i Erica poznanie odpowiedniego mężczyzny traktują niczym walkę na śmierć i życie. Przez to wplątują się w wiele komicznych sytuacji, których jesteśmy świadkiem. Gert wyciągnięta do pobliskiego baru poznaje faceta, który jest miły. Wydaje się, że Tod się zaangażował w tę znajomość, czy Gert będzie potrafiła mu zaufać i stworzyć z nim związek?

Druga runda świetnie pokazuje zachowania lekko zdesperowanych kobiet, które są przerażone wizją samotności. Chcą zrobić wszystko, by poznać właściwego faceta. W dodatku stawiają im wysoko poprzeczkę przez co nie jest to zadaniem łatwym. Randki z założenia mają być miłymi spotkaniami, dla nich zaczynają być one uciążliwe. Młode, atrakcyjne kobiety, tak bardzo angażują się w poszukiwania, iż zapominają co w tym wszystkim powinno być najważniejsze. Z kolei Gert bardzo trudno przychodzi pogodzenie się z bolesnymi przeżyciami. Ta z pozoru lekka i zabawna historia porusza też ważne tematy, jak chociażby próby pogodzenia się ze stratą bliskich osób, odnalezienie ponownego sensu życia i podjęcie próby ponownego zaufania i pokochania. Autorka pokazuje, że bardzo często uważamy, że wszystko dostaliśmy na zawsze, że miłość i szczęście będzie trwać nieprzerwanie. Jednak czasami życie bywa nieprzewidywalne i każe mierzyć nam się ze stratą i samotnością.

Druga runda to zabawna i humorystyczna opowieść o samotności, poszukiwaniu miłości oraz o przyjaźni. Bohaterki wspierają się, są ze sobą w trudnych momentach i mogą na siebie liczyć. I chociaż momentami ich zachowania są nieco przerysowane to świetnie odzwierciedlają wiele kobiecych nawyków, które usilnie poszukują miłości swojego życia. Zapominają, że szczęście i miłość zazwyczaj przychodzą, jeśli ich usilnie nie poszukujemy. Pogodzenie się z chwilową samotnością często pozwala spojrzeć z dystansem na swoje życie uczuciowe i relacje damsko-męskie. Jeśli szukacie lekkiej i zabawnej historii, która pozwoli wam się odprężyć to zapewne Druga runda Wam się spodoba. Polubiłam te zwariowane dziewczyny, odnalazłam cząstkę siebie w ich zachowaniu a przy tym naprawdę dobrze się bawiłam.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane