Strona głównaKsiążkiJak mieć w życiu frajdę? Rozmowy Kasi Stoparczyk (2021)

Ostatnio opublikowane

Jak mieć w życiu frajdę? Rozmowy Kasi Stoparczyk (2021)

Kasię Stoparczyk możecie kojarzyć z audycji Myślidziecka 3/5/7, Dzieci wiedzą lepiej i Duże dzieci. Jak mieć frajdę w życiu stanowi właśnie próbę spisania rozmów z gośćmi tej pierwszej audycji, z którymi Kasia miała okazję rozmaiwać.

Pozwalam sobie pisać Kasia, bo tak właśnie autorka jest podpisana na okładce i czytając jej rozmowy ma się właśnie takie odczucia, że to jest Kasia. Ciepła i spokojna. Nie Katarzyna, czy Kaśka. Chociaż nie znam osobiście autorki to sięgając po tę książkę czułam się jak na herbacie z koleżanką, która przyprowadziła swoich gości. A rozmawia z wieloma niezwykle barwnymi i intrygującymi osobami. Wśród jej rozmówców znaleźli się Kamil Stoch, Jerzy Pilch, Magda Umer, Martyna Wojciechowska, Krzysztof Hołowczyc, czy Lech Janerka. Jak widzicie przekrój dziedzin, specjalizacji, czy wieku jest przeróżny stąd te rozmowy były niezwykle ciekawe i inspirujące. Główne pytania wokół, których toczyły się rozmowy dotyczyły życia i po co ono jest, wspomnień z dzieciństwa i jego wpływu na dorosłość. Kasia Stoparczyk potrafi wydobyć ze swoich rozmówców wiele tajemnic, a przy tym nie jest zbyt ciekawska i pozwala swoim gościom rozmawiać w swoim tempie. Ze wszytskich wywiadów najbardziej ujął mnie ten z Martyną Wojciechowską i Jerzym Pilchem (popłakałam się czytając o pięciu stopniach, które miały takie kolosalne znaczenie).

Rozmowy jakie przeprowadza autorka są pełne humoru, wspomnień, sentymentu, ale też ambicji, pokory czy wiary. Każda z osób jest na swój sposób wyjątkowa i ujmująca. Pokazuje i odsłania cząstkę siebie, zaprasza nas do swojego świata. To naprawdę mądre i wartościowe rozmowy. Co ciekawe zeszły rok zamknęłam czytając książkę Reset od Wydawnictwa Mando, a w tym roku jedną z ostatnich książek jakie Wam polecam jest książka tego samego wydawnictwa Jak mieć w życiu frajdę? To dwie pozycje, które są zbiorem wywiadów i obie polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane