Strona głównaKsiążkiKrystyna Mirek, Wyjdź za mnie, kochanie (2020)

Ostatnio opublikowane

Krystyna Mirek, Wyjdź za mnie, kochanie (2020)

Potrzebowałam takiej książki. Lekkiej, z poczuciem humoru i ze świetnymi postaciami, które potrafią nieźle namieszać.

Babcia Apolonia to stanowcza kobieta, która zarządza rodzinną firmą. Jej wnuczka Marika, wychowywana jak księżniczka w końcu znalazła partnera i zamierza wyjść za mąż. Chociaż dla babci to nie jest idealny kandydat to nie oponuje, a postanawia wyprawić wnuczce ślub stulecia. Nie bierze tylko pod uwagę tego, że jej wnuczka zupełnie tego nie chce. Z kolei w tym samym czasie, kiedy ma się odbyć uroczystość Alojzy planuje napad stulecia na rezydencję. Chce też w tajniki swojego zawodu wprowadzić syna Janka. Nie spodziewa się, że to będzie wydarzenie, które już na zawsze odmieni ich życie. I chociaż takie skrótowe przedstawienie wydarzeń niewiele Wam powie, to uwierzcie mi, że w tej książce dzieje się naprawdę sporo i pewnie są to dosyć irracjonalne wydarzenia, ale czy życie czasem nie bywa właśnie tak absurdalne?

I że Cię nie opuszczę…

Mam jedno główne zastrzeżenie co do tej książki. Jest zdecydowanie za krótka, kto to widział żeby w jeden wieczór przeczytać i być zmuszonym rozstać się z bohaterami? Ale jest to też jakiś wyznacznik, jeśli czytelnik nie może oderwać się od lektury. Wyjdź za mnie, kochanie to zabawna (babcia Apolonia i babcia Izydora są cudne!), lekka i wprawiająca w dobry nastrój historia. Sporo w niej też życiowej prawdy. Wesele w myśl zastaw się a postaw się, życie na zasadzie co ludzie powiedzą, ciągłe oczekiwania i brak możliwości życia po swojemu. Autorka w komedii romantycznej wplata też drugie dno, które może odkryć czytelnik.

Wyjdź za mnie, kochanie to idealna lektura na ostatnie dni lata. Gwarantuję, że często będziecie uśmiechać się podczas lektury. Spędziłam bardzo sympatyczny wieczór z tymi bohaterami i był to świetny przerywnik w kryminalnej serii, jaka teraz u mnie trwa. Jeśli szukacie historii, która wprowadzi Was w dobry nastrój, zaskoczy, chociaż w gruncie rzeczy jest całkiem prosta i przypomni Wasze ważne dni w życiu to trafiliście idealnie. Lubię sposób w jaki Krystyna Mirek opowiada o swoich bohaterach i nakreśla ich życie. To zgrabna komedia romantyczna, więc pewnie znajdzie wiele zwolenniczek. Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane