Strona głównaKsiążkiMarek Tomalik - U ludzi. Reportaże, opowieści i rozmowy (2017)

Ostatnio opublikowane

Marek Tomalik – U ludzi. Reportaże, opowieści i rozmowy (2017)

U ludzi. Reportaże, opowieści i rozmowy Marka Tomalika to zbiór historii opowiadających o życiu kilkunastu osób mieszkających w różnych zakątkach świata. Autor zabiera nas w podróż, której uroki poznajemy poprzez doświadczenia innych osób.

Reportaż Marka Tomalika jest właśnie o ludziach. Słabych, doświadczonych przez życie, czasami rozczarowanych, ale też tych radosnych, cieszących się każdym dniem i potrafiącym czerpać radość z życia. To wielokulturowa mieszanka pokazująca, jak wiele nas różni, ale równocześnie jak bardzo jesteśmy do siebie podobni. Autor skupia się nie tylko na poszczególnych wydarzeniach z życia różnych ludzi, ale także na emocjach jakie im towarzyszą. Pokazuje troski dnia codziennego, małe radości. Zwyczajność ujęta w niezwykłych opowieściach i na przepięknych fotografiach. Chwile złapane podczas podróży, momenty.

U ludzi to 12 odrębnych historii, w których znalazło się miejsce dla wielorybników z wyspy Lembata, Aborygenów, Azteków czy Hucułów. To niezwykłe losy zwykłych ludzi, żyjących z dala od cywilizacji, jednak o których ona zaczyna się upominać. Cichym bohaterem tego reportażu jest również muzyka. Autor zamieścił także kilka wywiadów z muzykami i jak sam mówi, najlepiej zapoznać się z zawartością reportażu przy dźwiękach muzyki.

Niekoniecznie trzeba podróżować fizycznie, aby się przemieszczać. Doskonałym środkiem transportu jest muzyka, która nie zna granic i wielu z nas otwiera niebo. Jest cierpliwą nauczycielką wrażliwości i miłości.

U ludzi. Reportaże, opowieści i rozmowy to także zbiór pięknych fotografii, na których prym wiedzie człowiek. To zdjęcia pokazujące różnorodność i odmienność każdego z nas. Wisienkę na torcie stanowi ostatni rozdział, a mianowicie Opowieści tysiąca i jednej beczki, czyli historia bielskiego browaru. Mieszkam niedaleko, więc z wielką przyjemnością ją przeczytałam.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane