Strona głównaKsiążki7 książek idealnych na prezent pod choinkę dla niej

Ostatnio opublikowane

7 książek idealnych na prezent pod choinkę dla niej

Święta za pasem, czas powoli rozglądać się za prezentami świątecznymi. Mam dla Was 7 książek dla kobiet, które świetnie pasują na tę okazję. Jeśli jeszcze nie wiecie co kupić zajrzyjcie to wpisu, a być może znajdziecie odpowiedź. 

Sara Donati, Złota godzina

Złota godzina to opowieść o kobietach i dla kobiet. Napisana z rozmachem saga, którą czyta się niezwykle szybko. Historia, która skłania do wielu refleksji, wzrusza i bawi. To jedna z tych książek, których nie chce się szybko kończyć, by jak najdłużej pozostać w świecie wykreowanym przez autorkę. Złota godzina to również opowieść o miłości. Miłości pięknej i szlachetnej, ale też wymagającej wyrzeczeń i skazanej na porażkę. Autorka pięknie opisuje uczucia między bohaterami, pozwala czytelnikowi przeżywać ich wzloty i upadki. Zupełnie zauroczyła mnie ta historia i myślę, że skradnie ona niejedno kobiece serce.

zlota-godzina

Magdalena Witkiewicz, Pracownia dobrych myśli

Z książek Magdaleny Witkiewicz, które do tej pory czytałam mogę każdą polecić na prezent. Wybrałam jednak ostatnią, gdyż Pracownia dobrych myśli to zarażająca pozytywnym myśleniem urocza historia, pełna poczucia humoru i ciepła. Pracownia dobrych myśli to opowieść o miłości, stracie, samotności. O tym, że zawsze warto walczyć o swoje szczęście, a nie raz szczęściu musi ktoś pomóc. Jeśli chcecie wywołać uśmiech zdecydujcie się na tę pozycję!

pracownia-dobrych-mysli

Natalia Sońska, Garść pierników, szczypta miłości

Idealna książka na prezent, nie tylko ze względu na pojawiające się pierniki w tytule. Garść pierników, szczypta miłości to lekka, miejscami przejmująca opowieść o miłości, przyjaźni, poszukiwaniu szczęścia. Natalia Sońska pokazuje, że życie bywa przewrotne, nieprzewidywalne i zaskakujące. To książka, która wywołuje uśmiech, ale także wzrusza.

Magdalena Knedler, Klamki i dzwonki

Klamki i dzwonki to udane połączenie powieści obyczajowej, romansu i powieści współczesnej. To ciekawa, poruszająca i wciągająca historia o miłości i jej różnych odcieniach, o samotności, chorobie, o stracie. Poruszana tematyka jest bardzo uniwersalna, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Autorka nie sili się na patetyczny ton i zbytnią egzaltację uczuć. To pozycja wymagająca skupienia, ale warta poświęconego czasu.

klamki-i-dzwonki

Winston Graham, Ross Poldark

Burzliwe losy rodziny Poldarków na pewno spodobają się niejednej z nas. To pięknie napisana historia wielu pokoleń, w której nie brakuje miłości, namiętności, zdrad czy nienawiści. Przepełniona wieloma uczuciami opowieść o losach Poldarków sprawia, że na moment odczujemy klimat Kornwalii XVIII wieku. W dodatku cała seria jest pięknie wydana.

poldark-jeremy

Piotr C., Brud

Brud to bezkompromisowa, brutalna i do bólu szczera historia. Autor skrobie w nas odsłaniając wszelkie skrywane przed światem brudy. Skłania do refleksji a przy tym nie szczędzi sobie języka i potrafi być zabawny i ironiczny. Historia krótka, ale wywołująca mnóstwo emocji. Książka-lustro, w której zobaczyć można samego siebie.

brud

Nino Haratischwili, Ósme życie

Ósme życie to monumentalna saga rodzinna opowiadająca o losach sześciu pokoleń od 1900 roku aż po czasy współczesne. Akcja toczy się w Gruzji, Londynie, Berlinie i Moskwie. Narracja łączy w sobie lekkość i humor z bezkompromisowym językiem, momentami odnajdziemy w niej również elementy realizmu magicznego. To fascynująca podróż, od której trudno się oderwać. To także swego rodzaju lekcja historii, która pozawala spojrzeć na trudne i bolesne wydarzenia z innej perspektywy. Miłość, nienawiść, rodzinne sekrety, a wszystko połączone z nieziemskim smakiem gorącej czekolady. Cudowna opowieść!

Którą z tych książek chciałybyście znaleźć pod choinką? 😉

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane