Strona głównaKsiążki7 książek idealnych na prezent pod choinkę dla niego

Ostatnio opublikowane

7 książek idealnych na prezent pod choinkę dla niego

Wczoraj pojawił się wpis z propozycjami książek dla kobiet. Dzisiaj mam dla Was 7 książek, które pasują na prezent dla mężczyzn. Mam nadzieję, że i tym razem znajdziecie małą podpowiedź, na co się zdecydować.

Remigiusz Mróz, Behawiorysta

Remigiusz Mróz przyzwyczaił nas do tego, że lubi zaskakiwać i szokować. Tak jest i tym razem. Jest sporo zwrotów akcji i wydarzeń, które potrafią wprawić w osłupienie. Behawiorysta to jedna z lepszych książek w dorobku autora. Jest niezłe tempo, intrygujący bohaterowie, zwroty akcji i dobrze skrojone dialogi. Behawiorysta to udane połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. To pokazanie zachowań, w których istotne znaczenie ma każdy, nawet najmniejszy, gest. To szaleńcza gra z czasem i udział w Koncercie krwi, który przyniesie Wam wiele emocji.

behawiorysta

Zachar Prilepin, Klasztor

Klasztor to lekcja historii. Trudnej, bolesnej i sprawiającej, że tracimy wiarę w człowieka. Ogrom ludzkich tragedii, jakie miały miejsce na Wyspach Sołowieckich, jakie doświadczyli ludzie z rąk ówczesnej władzy jest trudny do opisania i praktycznie niemożliwy, by go zrozumieć. Na usta cisną się słowa: ludzie ludziom zgotowali ten los. Są to niechlubne momenty na kartach historii. Momenty, w których życie straciły setki tysięcy ludzi. Historia smutna, przygnębiająca i refleksyjna. Lektura wymagająca, ale warta poświęconego czasu. W dodatku pięknie wydana.

Robert Małecki, Najgorsze dopiero nadejdzie

Najgorsze dopiero nadejdzie to dobrze napisany kryminał z wątkami sensacyjnymi lub powieść sensacyjna z wątkami kryminalnymi. To również opowieść o pracy dziennikarza, funkcjonowaniu redakcji a nawet znajdziemy tutaj wątki związane z polityką. Wszystko przemyślane i splatające się w logiczną całość. Wartka akcja, bezkompromisowy język, ciekawy bohater. To główne czynniki, które sprawiają, że debiut Małeckiego czyta się wyśmienicie.

najgorsze

Bartosz Szczygielski, Aorta

Jest to lektura wciągająca, ale też wymagająca. Czytelnik musi zwracać uwagę na detale, które nie raz odgrywają istotną rolę. To dynamiczna i mroczna historia, która miejscami wywołuje gęsią skórkę. Jeśli szukacie mocnego, dobrze skonstruowanego i mrocznego kryminału sięgnijcie po Aortę. Atmosfera miejscami niezwykle gęsta, wartka akcja i świetna narracja to tylko niektóre walory tego debiutu. Jestem pewna, że się nie zawiedziecie.

aorta-front

Katarzyna Boni, Ganbare! Warsztaty umierania

Ganbare! Warsztaty umierania obraz Japonii umęczonej, ale też fascynującej z całą jej mitologią, legendami, potrawami i obyczajami. Boni świetnie bawi się konwencją i formą proponując nam krótkie rozdziały, w których narratorami są różne osoby. Tym samym potrafi zaskoczyć czytelnika, ale też pokazuje swój potencjał i warsztat. To reportaż, po który można sięgać co jakiś czas i za każdym razem odkrywać coś nowego.

warsztaty

Kate Brown, Plutopia

Plutopia to kolejny reportaż w tym zestawieniu. Plutopia to reportaż kompletny. Sam w sobie ma 500 stron, pozostałe to przypisy do materiałów źródłowych, z których korzystała autorka. Tym samym, jeśli ktoś będzie miał potrzebę by zagłębić się jeszcze bardziej w temat może z nich śmiało skorzystać i znaleźć dodatkowe materiały. Ale tak jak mówiłam te 500 stron daje nam całościowy obraz.

plutopia

Greg Baxter, Lotnisko w Monachium

Potężna budowla staje się miejscem poszukiwania sensu życia. Miejscem, w którym toczy się walka z głęboką samotnością. Wreszcie staje się miejscem, w którym bohaterowie rozliczają się z przeszłością. Przygnębiający obraz współczesnego człowieka, który o relacje z najbliższymi zaczyna dbać dopiero w momencie, gdy jest już za późno. Lotnisko w Monachium zmusi cię do wyhamowania, refleksji i przewartościowania swojego życia. Jak podsumowałbyś swoje życie, gdybyś na kilkanaście godzin został unieruchomiony na lotnisku?

Mam nadzieję, że znaleźliście tu trochę inspiracji na świąteczne prezenty. Jeśli nie, możecie odezwać się na maila kontakt@martamrowiec.pl i napisać w skrócie co lubi mężczyzna, dla którego chcecie kupić prezent. W miarę możliwości postaram się coś doradzić 😉

 

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane