Strona głównaKsiążkiKryminałEwa Bauer, Na zboczu góry (2024)

Ostatnio opublikowane

Ewa Bauer, Na zboczu góry (2024)

Już na wstępie muszę przyznać, że nie sądziłam, że ta książka tak mnie wciągnie! Dosłownie! Zaczęłam czytać w poniedziałek, a skończyłam następnego dnia.

Na zboczu góry to moje pierwsze spotkanie z twórczością Ewy Bauer i od razu zaczynam od jej nowego oblicza, a mianowicie od powieści psychologicznej z elementami thrillera, kryminału i powieści obyczajowej. To wybuchowa mieszanka, która sprawiła, że od książki trudno się oderwać, a sama fabuła zaskakuje i szokuje!

Magda i Michał postanowili wybrać się w swoją podróż przedślubną. Zdecydowali się na objazdówkę, by ostatecznie w Hiszpanii trochę poleżeć na plaży i poszwendać się po okolicznych górach. Gdy na miejscu okazuje się, że mają łączony apartament z dosyć uciążliwym Amerykaninem Magda nie jest zadowolona. By uwolnić się od jego towarzystwa postanawiają wynająć skuter i dostać się do jaskiń z wyjątkowymi malowidłami, o których mało kto wie. I tak ślad się po nich urywa. Okazuje się, że w tym rejonie już wcześniej gubili się turyści, a niektórych nie udało się odnaleźć. Ruszają poszukiwania hiszpańskiej policji, a w kraju rodzice i przyjaciółka dziewczyny postanawiają działać na własną rękę. Czy starszy Amerykanin jest w to zamieszany? Czy może młodzi narzeczeni postanowili ukryć się przed światem i cieszyć swoją miłością? Czas ucieka, tajemnice się mnożą, a w leśnej chacie na zboczu góry pewien chłopak wiedzie nadal swoje spokojne życie i też postanawia pomóc policji. Czy aby na pewno jest to pomoc?

Na zboczu góry to historia szalenie wciągająca, w której łączą się ze sobą elementy obyczaju, thrillera, kryminału i powieści psychologicznej. Tym samym autorka zadbała, aby każdy z czytelników poczuł się usatysfakcjonowany lekturą. Nie znam typowo obyczajowego oblicza autorki, ale mam zamiar to zmienić. Zaserwowała mi takie emocje i tyle zaskoczeń, że na pewno na długo nie zapomnę tej historii. To opowieść o traumach dzieciństwa, które na trwałe przyczyniają się do naszego funkcjonowania w dorosłym życiu, o obsesji, manipulacji i niezwykłym okrucieństwie wobec ludzi, ale także zwierząt. Historia, od której momentami włos jeży się na głowie! Polecam!

A w linku znajdziecie miejsca, w których kupicie książkę.

https://gdziekupic.to/buybox.html?id=1088&oid=193850293

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane