Strona głównaBrak kategoriiAgnieszka Panasiuk, Sekrety Białej. Chata (2024)

Ostatnio opublikowane

Agnieszka Panasiuk, Sekrety Białej. Chata (2024)

Chata to trzeci tom serii Sekrety Białej autorstwa Agnieszki Panasiuk. W czerwcu ukaże się czwarty, zapewne ostatni już tom, na który niecierpliwie czekam.

Chata, jak wspomniałam na wstępie to już trzeci tom serii Sekrety Białej. Agnieszka Panasiuk kolejny raz zabiera nas na Podlasie i odkrywa przed czytelnikami jego niezbyt znaną historię.

Zuza w Warszawie czuje się jak ryba w wodzie. Jest wziętą architektą, a w wolnym czasie lubi imprezy i znajomości, które niekoniecznie muszą kończyć się związkiem. Wydarzenia w jej życiu sprawiają, że przyjeżdża do Białej Podlaskiej, by tam przeczekać i nieco poukładać swoje życie. Nieoczekiwanie okazuje się, że musi zająć się przeniesieniem chaty kolejarskiej po swojej babci. Tym samym jej ścieżki ponownie krzyżują się z Tomaszem, a każde z nich twierdzi, że szuka wyłącznie zabawy. Czy aby na pewno?

Trzeci tom serii Sekrety Białej kolejny raz zabiera nas na Podlasie. Autorka opowiada niełatwą historię tej części Polski, jak chociażby wspomina o bieżeństwie, kiedy to kilka milionów ludzi uciekało przed frontem w głąb Rosji. Historia rodzinna Zuzy pełna jest tajemnic, duchów przeszłości i niewyjaśnionych spraw. To opowieść o poszukiwaniu własnego miejsca, o przeszłości, która odciska na nas swoje piętno i o tym, że miłość czasami przychodzi dosyć niespodziewanie. Agnieszka Panasiuk pokazuje nam Podlasie, które pełne jest uroku, mimo swojej bolesnej historii. Czekam już na czwartym ostatni tom, a Wam polecam całą serię!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane