Strona głównaBrak kategoriiAgnieszka Panasiuk, Sekrety Białej. Leśniczówka (2023)

Ostatnio opublikowane

Agnieszka Panasiuk, Sekrety Białej. Leśniczówka (2023)

Leśniczówka to drugi tom serii Sekrety Białej, jednak są to historie luźno ze sobą związane i można je czytać osobno. Niemniej to wciągające książki, więc polecam Wam zacząć od pierwszego tomu zatytułowanego Kamienica, o którym opowiadałam Wam jakiś czas temu.

Jak wspomniałam na wstępie jakiś czas temu w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Szara Godzina opowiadałam Wam o Kamienicy. Pierwszej książce, która zapoczątkowała cykl Sekrety Białej. Mogliście też przeczytać wywiad z autorką, Agnieszką Panasiuk. Dzisiaj w ramach dalszej współpracy reklamowej opowiem Wam o Leśniczówce, drugiej części, w której bliżej poznamy życie Marysi, kolejnej z czwórki przyjaciółek.

Marysia nie miała łatwego życia. Zakochała się, wydawać by się mogło, ze wzajemnością, jednak z czasem okazało się, że jej partner nie jest zdolny do głębszych uczuć. Teraz po latach samotnie wychowuje synka, w dodatku cierpi on na nieokreśloną chorobę i lekarze nie potrafią mu pomóc. Dopiero powrót do Białej przynosi nikły promień nadziei na poprawę jej sytuacji. Jeden z lekarzy chce pomóc chłopcu, jednak konieczny do tego jest ponowny kontakt z ojcem chłopca. Na miejscu okazuje się też, że Maria odziedziczyła po babci starą leśniczówkę. To właśnie tam znajduje dziennik Iny, młodej łączniczki AK. Kobieta poznając jej historię powoli odkrywa też swoje korzenie. Czy dla dobra dziecka odważy się ponownie spotkać z jego ojcem? Czy uda jej się zatrzymać leśniczówkę?

Leśniczówka to opowieść o tym, że czasami warto dać sobie drugą szansę, że uczucie mimo wielu przeciwności losu może pojawić się zupełnie przypadkiem. Autorka kolejny raz opowiada o wojennej historii Białej Podlaskiej, o losach ludzi i okupowanych terenów. To historia o matczynej miłości, walce o zdrowie swojego dziecka i o tym, że czasami warto wywrócić swoje życie do góry nogami, aby paradoksalnie je poukładać. Czekam już na trzeci tom tej serii, w której tym razem główną bohaterką będzie Zuza! A Wam polecam zarówno Kamienicę, jak i Leśniczówkę!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane