Strona głównaKsiążkiAgnieszka Krawczyk, Wśród burz (2024)

Ostatnio opublikowane

Agnieszka Krawczyk, Wśród burz (2024)

Wśród burz to trzeci, a zarazem ostatni tom serii autorstwa Agnieszki Krawczyk. Muszę przyznać, że to chyba najlepsza część, mimo że cała seria jest świetna!

Na stronie oczywiście znajdziecie wpisy dotyczące zarówno pierwszego, jak i drugiego tomu. Czekałam niecierpliwie na ostatni tom i byłam ciekawa, jak ta tajemnicza zagadka zostanie rozwiązana i czy wszystkie puzzle wskoczą na swoje miejsce. Agnieszka Krawczyk zręcznie i w przemyślany sposób poprowadziła fabułę do samego końca trzymając czytelnika w napięciu.

W ostatnich miesiącach poprzedzających wojnę, świat Ady Nirskiej, gwiazdy warszawskich rewii, wciąż wygląda tak, jakby nie nadciągała burza. Panuje beztroska, snują się barwne intrygi, trwa zabawa do utraty tchu. Kiedy jednak ten świat zapłonie, przyjdzie czas na konfrontację ze strachem i sprawdzenie samej siebie. Na odwagę, która może zaskoczyć.

Wojna obróci wszystko w popiół, ale jednocześnie da Adzie okazję do wyrównania rachunków z dawnymi wrogami. To będzie szansa, od której może zależeć wszystko.

Czy Róży Jabłonowskiej uda się wreszcie rozwikłać tajemnicę swej krewnej? Dowiedzieć się jak potoczyły się losy Nirskiej podczas wojny i co właściwie wydarzyło się w jej życiu? Róża przekona się jednocześnie, że pewne sekrety są tak straszne, że może lepiej ich nie wyciągać na światło dzienne.

Zostawiam Wam tylko dosyć lakoniczny opis Wydawcy, ale musicie uwierzyć mi na słowo, że ta historia jest tak misternie utkana, iż odkrywanie jej przyniesie Wam wiele emocji i sprawi, że do samego końca nie będziecie wiedzieli, jakie sekrety tak naprawdę skrywała Ada Nirska. A przynajmniej ja tak miałam!

Wśród burz domyka trylogię opowiadającą historię rodziny z Łabonarówki. Jak się okazuje każdy skrywa swoje sekrety, a niektóre z nich potrafią nieźle namieszać. To opowieść o rodzinnych tajemnicach, które prędzej czy później wychodzą na jaw, o miłości, która musi dojrzeć i o wojnie, która na zawsze odmienia losy ludzkości. Agnieszka Krawczyk napisała historię, od której trudno się oderwać, a te niespełna 500 stron czyta się jednym tchem. Osobiście uważam, że to właśnie tom wieńczący całą serię jest najlepszy, ale cała seria trzyma poziom i jest świetna. Połączenie wątków historycznych, obyczajowych i kryminalnych daje mieszankę wybuchową i pełną emocji. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji sięgnąć po tę serię Autorki to koniecznie musicie nadrobić. Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane