Strona głównaKsiążkiKryminałMariusz Czubaj, Krótkie pożegnanie (2024)

Ostatnio opublikowane

Mariusz Czubaj, Krótkie pożegnanie (2024)

Są takie momenty w moim blogowym życiu, które sprawiają, że jestem dumna z miejsca, w którym jestem. I właśnie jednym z takich momentów jest fakt, że mogłam napisać kilka zdań polecenia do najnowszej książki Mariusza Czubaja.

Jak już wspomniałam na wstępie w najnowszej książce Mariusza Czubaja znajdziecie kilka zdań mojego polecenia. Dla mnie to duże wyróżnienie zwłaszcza, że razem ze mną książkę polecają chociażby Robert Małecki, Wojciech Chmielarz, Robert Jasiak, Łukasz Wojtusik, p. Marta Bartkowska z Książki, Magazyn do czytania. Jak widzicie same znane nazwiska a wśród nich ja. To naprawdę dla mnie wielka rzecz! O książce napisałam tak:

Zbrodnia sprzed lat, były policjant i elementy powieści drogi? Jestem na tak! Mariusz Czubaj pokazuje, że przeszłość, niezależnie jaka, zawsze odciska na nas swoje piętno. Wciągająca fabuła, duszny klimat i zagadka, której z pozoru nie da się rozwiązać. Polecam!  

I na tym mogłabym poprzestać, ale oczywiście opowiem Wam o niej trochę więcej. Na wstępie muszę przyznać, że Krótkie pożegnanie to było moje pierwsze spotkanie z twórczością autora i na ten moment koniecznie muszę nadrobić wcześniejsze książki! Wracając do Krótkiego pożegnania to opowiem Wam o niej w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Znak/ Znak Crime.

Na początek zostawiam Was z opisem fabuły od Wydawcy i nic więcej nie zdradzę! Powiem tylko, że jest mrocznie, tajemniczo, a przy tym nad wyraz spokojnie, mimo szokujących odkryć!

Nazywam się Błażej Janczar. Po ojcu pozostała mi kolekcja winyli, po dawnej pracy – koszmary senne, a po siostrze – zagadka jej śmierci.

Nigdy nie wierzyłem w to, że jeden dzień, godzina, czy nawet sekunda mogą wywrócić całe życie do góry nogami. A jednak – stało się. Dokładnie dziewięć lat temu, dwudziestego czerwca, zabiłem człowieka.

Jest 2023 rok. Trwa wojna, Iga Świątek wygrywa kolejny turniej, partie polityczne prężą muskuły przed wyborami. A ja w dniu krwawego jubileuszu otrzymuję propozycję nie do odrzucenia.

To los daje mi jedyną szansę, abym pomścił zamordowaną siostrę.

Krótkie pożegnanie to książka, w której akcja nie pędzi, a raczej się snuje tworząc mroczny klimat. Duchy przeszłości, niewyjaśnione tajemnice i morderstwo, które nie daje o sobie zapomnieć. Mariusz Czubaj tka swoją fabułę z mistrzowską perfekcją sprawiając, że czytelnik z każdą stroną zostaje coraz bardziej wciągnięty w świat głównego bohatera. Niepokojąca, miejscami melancholijna, a przy tym pełna emocji historia, którą warto poznać. Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane