Strona głównaKsiążkiAgnieszka Olejnik, Gdziekolwiek jesteś (2023)

Ostatnio opublikowane

Agnieszka Olejnik, Gdziekolwiek jesteś (2023)

Po książce Jak dzikie gęsi czekałam na kontynuację losów poznanych bohaterów i tak 27 września premierę miała druga część. Jak się okazuje nie jest ona ostatnia!

Jakiś czas temu w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Filia pisałam Wam o powieści Jak dzikie gęsi autorstwa Agnieszki Olejnik. Możecie o niej przeczytać tutaj. Niecierpliwie czekałam na kontynuację, ponieważ zżyłam się z bohaterami i po cichu im kibicowałam. I tak 27 wrześnie premierę miała druga część, Gdziekolwiek jesteś. Dzisiaj w ramach dalszej współpracy reklamowej z wydawnictwem nieco Wam o niej opowiem.

Katrin z Peterem po tym, jak zostali rozdzieleni obiecali sobie, że się odnajdą i znowu będą razem. Dziewczyna wyjechała do rodziny, a chłopak, który miał do niej wkrótce dołączyć nagle został niesłusznie oskarżony i trafił do obozu, w którym musiał walczyć o przetrwanie. Anna po tym, co zrobiła uciekła i ukrywała się przed nazistowskim wymiarem sprawiedliwości. Marlene w końcu poznała czym jest miłość i postanowiła na zawsze zmienić swoje życie, a Rudolf wstąpił do SS, jednak w tym wszystkim mocno się pogubił. Piątka młodych osób, której nie dane było żyć po swojemu. Trudne decyzje, strach, ból i rozczarowanie. Dorosłe życie, które przyszło za szybko i wojna, która pojawiała się na horyzoncie. Czy mimo wszystko uda im się poukładać pogmatwane życie? Czy dane im będzie zaznać spokoju i szczęścia?

Zarówno Jak dzikie gęsi, jak i Gdziekolwiek jesteś to powieści z rodzaju nieodkładalnych. Serio! Czytałam w każdej wolnej chwili. To trudne, miejscami smutne, melancholijne i poruszające historie. Dalsze losy bohaterów nie pozbawione są trosk, trudnych decyzji, dylematów i rozczarowań. Jednak jest w tym wszystkim nieco nadziei, że jeszcze będzie pięknie, że jutro przyniesie nowe szanse, z których będzie można skorzystać. Jeśli jeszcze nie znacie tej serii to gorąco polecam! A mi pozostaje czekać na trzecią część.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane