Strona głównaKsiążkiAgnieszka Rautman-Szczepańska, Księga zaklęć (2024)

Ostatnio opublikowane

Agnieszka Rautman-Szczepańska, Księga zaklęć (2024)

A może potrzebujecie w swoim życiu odrobinę magii? Jeśli tak mam dla Was coś idealnego!

Niech Was nie zwiedzie tytuł! Księga zaklęć to powieść skierowana do młodzieży, ale myślę, że powinien ją przeczytać każdy dorosły! Nie znajdziecie tam zaklęć, które magicznie odmienią Wasze życie i spełnią wszystkie życzenia, ale za to znajdziecie mnóstwo mądrych spostrzeżeń i wiele tematów do refleksji. Co jeszcze jest w środku? Wiele przepięknych ilustracji!

Julia nie ma przyjaciół, w szkole nazywana jest Kosmitką, a jej ojciec układa sobie na nowo życie po tym, jak jej mama zaginęła. Mama. To właśnie ona dla dziewczynki była najważniejsza i ona najlepiej umiała opowiadać o gwiazdach i wszechświecie. Kiedy Julia poznaje Martę i Michała w końcu powoli zaczyna się uśmiechać. Dopiero znalezienie Księgi zaklęć sprawia, że jej życie się odmienia. Postanawia za wszelką cenę odnaleźć swoją mamę, chociaż z pozoru wydaje się to niemożliwe.

Księga zaklęć to wartościowa i mądra opowieść. Porusza wiele ważnych tematów z jakimi borykają się młodzi ludzie. Odrzucenie przez rówieśników, nękanie, samotność, rozpad rodziny, uzależnienie od gier komputerowych, a nawet choroba nowotworowa i próby radzenia sobie z tym wszystkim. To historia, która uczy wrażliwości, ciepła i empatii oraz pokazuje, że największa siła tkwi w nas samych, tylko musimy umieć ją dostrzegać i z niej korzystać. Księga zaklęć to wielowymiarowa opowieść, która uczy nas, że warto w życiu kierować się dobrem i dbać o drugiego człowieka. Całość historii dopełniają przepiękne ilustracje autorstwa Pauliny Wesołowskiej! Czytajcie Wy, dajcie przeczytać Waszym starszym dzieciom! Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane