Strona głównaKsiążkiCarolyn Kirby, Miłość w cieniu wojny (2024)

Ostatnio opublikowane

Carolyn Kirby, Miłość w cieniu wojny (2024)

Muszę przyznać, że zaskoczyła mnie ta książka. Spodziewałam się lżejszej historii o miłości, a dostałam głęboką i poruszającą opowieść, którą czytałam ze ściśniętym brzuchem.

Jak wspomniałam na wstępie spodziewałam się wojennej miłości, która musi zmierzyć się z wieloma przeciwnościami. A dostałam opowieść trudną, wielowymiarową, poruszającą i niezwykle bolesną. Dzisiaj w ramach współpracy reklamowej z Wydawnictwem Świat Książki opowiem Wam o książce Miłość w cieniu wojny, którą autorka pisała 12 lat!

Jeden mężczyzna i dwie kobiety. Miłość. Każda inna i decyzje, które na zawsze odmienią życie trójki ludzi. Ewa, Vee i Stefan. Kobiety, które kochają i które gotowe są do największych poświęceń i mężczyzna, który za wszelką cenę chcę udowodnić prawdę o zbrodni katyńskiej. Jak potoczą się ich losy?

Rok 1943. Na przeciwległych krańcach Europy dwie młode kobiety zmagają się z trudami wojny nie wiedząc, że kochają tego samego mężczyznę.

Anglia. Pomimo cudzoziemskiego pochodzenia i faktu, że jest kobietą, Vee Katchatourian zostaje pilotem RAF. Determinacja często skłania ją do brawury. W czasie awaryjnego lądowania poznaje mężczyznę, Stefana Bergela – a to przypadkowe spotkanie odmieni jej życie.

Poznań (Posen). W okupowanej Polsce Eva Hartman lawiruje, jak potrafi – w kontaktach z oficerami SS wykorzystuje pozycję volksdeutscha, a w tajemnicy pomaga AK i używa spolszczonej wersji imienia – jest Ewą. Jej ukochany Stefan Bergel zaginął, a ona wie tylko, że na początku wojny został pojmany przez Sowietów. Szukając go, Ewa nawiązuje romans z oficerem SS…

Ewa i Vee nie wiedzą, że Stefan zbiegł z niewoli – wykorzystując okazję, której do końca życia nie będzie potrafił sobie wybaczyć. A teraz ma tylko jeden cel: obnażyć prawdę o zbrodni katyńskiej.

Nie wie, że narazi obie kobiety na wielkie niebezpieczeństwo. Trzy życia odmieni w ułamku chwili jedna niewłaściwa decyzja.

Miłość w cieniu wojny to historia z bardzo oszczędną i surową narracją, która jednak potrafi dotknąć najczulszych strun w czytelniku. To opowieść o zbrodni katyńskiej, o próbach obnażenia prawdy o niej i o miłości, która zrodziła się w złym momencie. To jedna z tych książek, których na długo nie zapomnę, a podczas lektury nieustannie miałam ściśnięty żołądek. Pełna bólu, rozczarowania, zawiedzionych nadziei i decyzji, które na zawsze odciskają piętno w naszym życiu. Powieść, która powstawała 12 lat, dlatego jest przemyślana i dopracowana. Czytajcie! Polecam!

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane