Strona głównaKsiążkiAgnieszka Olejnik - Miłość z nutą imbiru (2016)

Ostatnio opublikowane

Agnieszka Olejnik – Miłość z nutą imbiru (2016)

Szczęście na wagę było moim pierwszym spotkaniem z twórczością Agnieszki Olejnik, jak wiecie bardzo mi się ta powieść podobała. Dzisiaj mam dla Was recenzję Miłości pachnącej imbirem, która opowiada dalsze losy bohaterów.

Agnieszka Olejnik nie boi się pisać o trudnych i drażliwych tematach. Robi to jednak bardzo delikatnie i pozostawia sporo miejsca na refleksje czytelnika. W pierwszej części poznaliśmy Ewę, która borykała się z kłopotami z dorastającą córką, mąż okazał się dupkiem (wybaczcie dosłowność), a na horyzoncie pojawił się nowy mężczyzna, który miał okazać się tym jedynym. Życie lubi jednak weryfikować nasze plany. Tak też było w przypadku Ewy. Jej córka, Klaudia, która postanowiła nie walczyć ze swoją orientacją nadal czuje się samotna i zagubiona, Ewa widzi, że związek z Andrzejem nie jest tak kolorowy, jak jej się wydawało, a w dodatku wraca jego żona, z którą do tej pory się nie rozwiódł. Kobieta nie radzi sobie z uczuciami, problemami Klaudii i swoimi. W międzyczasie zbliża się do Jima, swojego nauczyciela angielskiego. To jedynie zarys historii jaka zawarta została w Miłości z nutą imbiru. Agnieszka Olejnik napisała książkę wielowątkową i poruszającą.

Miłość ma różne barwy o czym doskonale przekonali się bohaterowie Miłości z nutą imbiru. Autorka pięknie portretuje miłość homoseksualną, matczyną, przyjacielską. Pokazuje, że każde uczucie ma swoje blaski i cienie. Miłość to nie tylko maślane oczy i wzdychanie na spacerze patrząc w gwiazdy. Miłość to także rozczarowanie, samotność i ból. To kubek gorącej herbaty, gdy jesteśmy chorzy, uśmiech w trudnych chwilach, zwykła obecność, czyjaś dłoń mówiąca, jestem przy tobie. Autorka porusza bardzo wiele problemów, z którymi boryka się każdy z nas. Być może dlatego jej książki stają się bliskie czytelnikowi.

Miłość z nutą imbiru to słodko-gorzka opowieść o miłości, która nie wysuwa się na pierwszy plan, ale ciągle jest obecna. To drugi tom z serii Wszystkie smaki życia i świetnie obrazuje różnorodność i bogactwo tego co oferuje nam życie. Emocji, niekoniecznie przyjemnych i lekkich, ale takich, które pozwalają nam poczuć i zrozumieć życie. To opowieść mądra i poruszająca, która przypadnie do gustu zwłaszcza kobietom. Czekam na kolejny tom z tej serii, gdyż autorka zostawiła wiele kwestii, które wymagają wyjaśnienia. Jeśli szukacie powieści, która jest mocno osadzona w realiach, porusza ważne tematy i potrafi wzbudzić w nas wiele refleksji sięgnijcie po twórczość Agnieszki Olejnik. To jedna z pisarek, która potrafi pięknie pisać o prostych rzeczach.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane