Strona głównaKsiążkiAnna Zielińska-Stecyna - RysowAnka szczęścia - podpowiednik myślenia wizualnego (2018)

Ostatnio opublikowane

Anna Zielińska-Stecyna – RysowAnka szczęścia – podpowiednik myślenia wizualnego (2018)

Czasami zdarza mi się sięgać po różnego rodzaju poradniki. Nie uważam tego za zbiory pustych frazesów, które mają pomóc mi żyć. Zawsze coś z nich wnoszę do swojego życia. Książka RysowAnka szczęścia – podpowiednik myślenia wizualnego zaskoczyła mnie kilka razy.

Po pierwsze nie spodziewajcie się suchego poradnika o metodach zarządzania sobą i swoim czasem. Książka Anny Zielińskiej-Stecyna jest jak rozmowa z przyjaciółką, która delikatnie podsuwa nam pomysły, pokazuje zalety różnych metod jakie wykorzystuje w swojej pracy i uczy rysować. Tak tak. Rysować. Bo jak twierdzi sama autorka rysowania może się każdy nauczyć  i jest to czynność bardzo przydatna nawet na kierowniczych stanowiskach.

Ania pokazuje, jak ważna w pracy jest atmosfera i podejście do pracowników. To lekka opowieść o tematach, które kojarzą nam się z nudnymi wykładami z zarządzania. Jednak autorka potrafi o nich niezwykle ciekawie pisać. I tak przeczytacie o zasadzie 5S, SMART, o sposobach określania swoich celów i ich realizacji, o planowaniu i jego znaczeniu. Ale to nie jest zbiór suchych reguł. Wszystko zostało pokazane na przykładzie życia zawodowego i osobistego samej autorki. Może właśnie dzięki takiemu podejściu to nie jest typowy poradnik motywacyjno-rozwojowy.

Autorka otwiera się na czytelnika, opowiada o swoich, często trudnych, doświadczeniach a wszystko umie połączyć z tematyką w jakiej się specjalizuje. Wszystko uzupełnione zostało rysunkami, grafikami i miejscem na nasze przemyślenia. Nigdy nie sądziłam, że książka, która oscyluje wokół rozwoju i zarządzania będzie potrafiła mnie wzruszyć. Tak, dobre czytacie. Wzruszyła mnie opowieść o jej mamie, jej chorobie i zmaganiach. To w jaki sposób opowiadała o radzeniu sobie ze stratą. Jak widać nawet w takich książkach można przemycić historie wywołujące emocje.

RysowAnka szczęścia – podpowiednik myślenia wizualnego to specyficzny poradnik, który pokazuje wiele ciekawych rozwiązań, jakie możemy wprowadzić do naszego życia i pracy. To podstawy wiedzy podane w przystępny i łatwy sposób dzięki czemu każdy może po niego sięgnąć. Książkę znajdziecie na stronie autorki http://rysowankazs.pl/moja-ksiazka.htm

Nie jestem ekspertem aby pisać poradniki. Nie jestem też pisarką, która tworzy dzieła beletrystyczne. Jestem zwyczajną osobą z kredytem i pracą na etacie, mamą, żoną i marzycielką, która doświadcza życia. Ta książka nie zawiera więc wytycznych postępowania ani żadnej naukowej teorii. Ja jedynie dzielę się z czytelnikiem swoją wiedzą i doświadczeniem, a więc podpowiadam jak można wykorzystać myślenie wizualne, by spełniać się życiowo i zawodowo.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane