Strona głównaKsiążkiDorota Mili - To jedno lato (2017)

Ostatnio opublikowane

Dorota Mili – To jedno lato (2017)

To jedno lato to lekka, wakacyjna historia, która pod płaszczykiem prostej opowieści zawiera wiele mądrych rad.

Jeśli szukacie wakacyjnej lektury świetnie trafiliście. To jedno lato to historia, która toczy się w nadmorskim Dźwirzynie. Jest plaża, słońce, gofry, turyści i bohaterka, która mnie niesamowicie irytowała. Dawno nie czytałam powieści obyczajowej, w której równocześnie kibicowałam bohaterce i za nią nie przepadałam. Lukrecja Lis, przez znajomych i rodzinę nazywana Luką, to młoda kobieta, która z prowincji (jej zdaniem) przeniosła się do stolicy, by tam się realizować i spełniać marzenia. Jej głównym celem jest znalezienie bogatego męża i życie w luksusie. Po tym, jak jej, jakby nie patrzeć bogaty narzeczony, zostaje przez kobietę przyłapany na zdradzie iluzoryczny związek rozpada się. Tym samym Luce zostaje praca, której nie znosi i małe mieszkanie, w którym czuje się przytłoczona. Pod wpływem impulsu postanawia wybrać się na urlop do rodzinnej miejscowości. Tam przypadkiem poznaje Deca, miedzy dwojgiem wyraźnie iskrzy, jednak dla kobiety jest on tylko kierowcą busa, co nie wpisuje się w jej plan na życie.

To jedno lato to subtelna opowieść o tym, co w życiu powinno być ważne. Dorota Mili pokazuje, jak łatwo zatracić się w dążeniu do bogactwa i jak nieistotne bywa uganianie się za rzeczami materialnymi, które są naprawdę ulotne. Głowna bohaterka na naszych oczach dopuszcza się szeregu błędów poprzez złe wartości, które jej zdaniem powinny się liczyć w życiu. Jest wyniosła, samolubna i zapatrzona w siebie. Wiele złego musi się stać, by zrozumiała swoje postępowanie. Autorka wykreowała postać, która potrafi nas niesamowicie denerwować, jednak po cichu trzymamy za nią kciuki. I ten wakacyjny romans, o którym wiele kobiet marzy! A może jednak coś więcej? O tym przekonacie się czytając To jedno lato.

Najnowsza książka Mili to jedna z tych historii, które trochę podążają utartym schematem, jednak czyta się ją bardzo dobrze. Przepełniona latem, humorem i paletą emocji opowieść o rozczarowaniach po zderzeniu marzeń z rzeczywistością, samotności, miłości i przyjaźni. Dajcie się porwać, wybierzcie z autorką na plażę i poczujcie wiatr we włosach. Jeśli szukacie lekkiej, wakacyjnej historii to jest książka właśnie dla Was.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane