Strona głównaKsiążkiJoanna Tekieli, Magiczne chwile w Pensjonacie Leśna Ostoja

Ostatnio opublikowane

Joanna Tekieli, Magiczne chwile w Pensjonacie Leśna Ostoja

Joanna Tekieli to autorka serii o Pensjonacie Leśna Ostoja, której co prawda jeszcze nie czytałam, ale to nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć po jej najnowszą świąteczną opowieść.

Magiczne chwile w Pensjonacie Leśna Ostoja to opowieść o bohaterach, których czytelnicy mieli okazję poznać w Pensjonat Leśna Ostoja, Spotkanie w pensjonacie Leśna Ostoja oraz Rok w Pensjonacie Leśna Ostoja. Jeśli czytaliście tę serię (ja planuję nadrobić) to z łatwością odnajdziecie się wśród bohaterów Magicznych chwil w pensjonacie leśna Ostoja. Ja początkowo miałam mały problem, żeby się połączyć to w jedną opowieść, jednak wraz z upływem lektury wszystko składało się w ciepłą historię. Dlatego w kwestii fabuły zostawiam Was z opisem wydawcy, aby nie psuć lektury:

Drzewie to mała wioska położona w malowniczej okolicy, w samym sercu puszczy, skrywającej wiele tajemnic. A leżący na obrzeżach wioski dworek Leśna Ostoja, w którym od kilku lat prowadzony jest przytulny pensjonat z duszą, to miejsce, gdzie słynna magia Bożego Narodzenia ma szczególną moc.

Dajcie się porwać atmosferze Pensjonatu Leśna Ostoja, gdzie zimą zawsze jest śnieg, a mróz skrzypi pod butami. Niech otuli was magia tego miejsca, a perypetie uczuciowe mieszkańców dworku zagoszczą na stałe w waszych sercach.

I taka właśnie jest powieść magiczne chwile w Pensjonacie Ostoja. Otula, jest jak ciepły koc i gorąca herbata, kiedy wracamy, gdy na dworze skrzypi mróz. Tekieli zabiera nas w świat swoich bohaterów, gdzie każdy ma swoje problemy, z którymi stara się zmierzyć. Małe radości, którymi stara się dzielić i doceniać je. Z drugiej strony to życiowa historia, w której nie brakuje biedy, ludzkiej zawiści i wścibstwa. I bardzo się cieszę, że to nie jest różowo-landrynkowa, świąteczna historia. Bo w niej czuć ducha Świąt, ale nie brakuje też zwykłego, prostego życia.

Magiczne chwile w Pensjonacie Leśna Ostoja to kolejna urokliwa historia, która stworzy wyjątkowy, świąteczny klimat. To kolejna pełna ciepła opowieść, w której jest czas na odrobinę melancholii i refleksji. Zróbcie sobie kubek gorącej herbaty i dajcie się zaprosić do Pensjonatu Leśna Ostoja.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane