Strona głównaKsiążkiMagdalena Kawka, Małgorzata Hayles - Kobiety nieidealne. Joanna (2019)

Ostatnio opublikowane

Magdalena Kawka, Małgorzata Hayles – Kobiety nieidealne. Joanna (2019)

Trzecia część Kobiet nieidealnych autorstwa Magdaleny Kawki i Małgorzaty Hayles tym razem przybliża nam postać Joanny i jej życia.

Joanna wyszła za mąż za Araba. Hamza jest wspaniałym człowiekiem, jednak biurokracja nie pozwala mu przenieść się do Polski. Kiedy w końcu udaje im się przebrnąć przez zawirowania papierkowe zaczynają z Joanną być normalnym małżeństwem. Z kolei Joanna poza problemami związanymi ze swoim małżeństwem stara się rozkręcić restaurację wraz z Izą. Basia zbliża się do rozwiązania i przywitania na świecie swojego pierwszego dziecka, a Magda układa swoje życie z Gustawem. I chociaż na pozór wszystko zaczyna się układać los lubi płatać figle i stawia przed przyjaciółkami kolejne problemy. Dodatkowo Joanna musi zmierzyć się ze swoją przeszłością i traumą z dzieciństwa.

Bardzo lubię tę serię, bo jest ona taka zwyczajna, ale niepozbawiona uroku i poczucia humoru. Autorki pokazują, jak ważna w naszym życiu jest przyjaźń i świadomość, że mamy osoby, na których zawsze możemy polegać. W dodatku bohaterki są dokładnie takie jak my. Zagubione, doświadczone przez los, czasem szalone i szczęśliwe bez powodu. Ich problemy i sytuacje w jakich muszą podejmować ważne decyzje często znamy z doświadczenia.

Jak pisałam ostatnio ten cykl to opowieść o miłości, potrzebie bezpieczeństwa, o tym, że każdy chce kochać i być kochanym. O trudach codzienności, rozczarowaniach, ale też nadziei. Po prostu o życiu, jakie doskonale znamy. Kobiety nieidealne bawi i wzrusza, to świetna propozycja na długie wieczory. Ostatnią część autorki poświęcą Basi, świeżo upieczonej mamie i patrząc na jej temperament na pewno dużo się wydarzy.

Marta Mrowiec
Marta Mrowiec
Czyta, pisze, biega, chodzi po górach, ogląda mecze i słucha rapu. Nietypowo typowa kobieta.

Komentarze

Najczęściej czytane